Wiosenne prace

 

Wiosna - cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna - znów nam ubyło lat….

Studentki Uniwersytetu Trzeciego wieku nie myśląc o wieku ciągle tworzą coś nowego.

W wyniku tych działań powstały rodzinne albumy oraz wiosenne stroik.

Mnóstwo pracy i jeszcze więcej dobrej atmosfery towarzyszy nam przy wykonaniu takich pięknych rzeczy.

Czytaj więcej...

Ozdoby w wykonaniu studentek UTW

Tradycyjnie studentki UTW samodzielnie wykonały stroik- świecznik, który będzie ozdobą na świątecznym stole lub oknie.

M.Sinicka

 

Czytaj więcej...

Pierwsza Spartakiada pod hasłem „ NAJMŁODSI I NAJSTARSI NA START “

 

 

19.11.2016r.  odbyła się pierwsza zorganizowana przez nas spartakiada sportowa.

Swoją obecnością na zawodach zaszczyciła nas Pani Prezes UTW w Głuchołazach, która przyjechała do nas ze swoją drużyną, przedstawiciele UTW Złotego Wieku „Pokolenia“ z Prudnika, oraz „Żyrafki“ reprezentujące SKO, ze szkoły podstawowej w Korfantowie. Nasi korfantowscy studenci też nie zawiedli i stawili się liczną grupą

Zmagania sportowe poprzedził krótki występ Pani Oliwii Rainczuk, złotej medalistki konkursu tańca orientalnego. Po swoim występie Pani Oliwia przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich uczestników spotkania - wprowadzając ich w tajniki tańca orientalnego.

Czytaj więcej...

To już piata inauguracja roku akademickiego korfantowskiego UTW!

 

Śmiało, studenci, na wykłady śpieszcie się!
Niech wam ochoty nie odbiera trzeci wiek!
Ze źródła wiedzy mądrość duszkiem trzeba pić,
Bez nauki trudno żyć!”

To już piata inauguracja roku akademickiego korfantowskiego UTW!

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie rozpoczęli nowy rok akademicki 2016/2017. Uroczystość, która miała miejsce 04.10.23016 r., otworzyła pani prezes UTW , Małgorzata Wiśniewska. Swoją obecnością imprezę zaszczycił Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik.  Jak powiedział pan Burmistrz, młodość, to stan ducha, nic więc dziwnego, że słuchacze UTW są aktywni i kreatywni.

Czytaj więcej...

O choinka!

Takich choinek jeszcze nie było! Słuchaczki UTW znów wzięły sprawy w swoje złote ręce i pod kierunkiem pani dyrektor Małgorzaty Sinickiej wyczarowały piękne, świąteczne, choinkowe stroiki.

Patrząc na zdjęcia trudno uwierzyć, że coś tak prozaicznego, jak makaron może stać się tak niebanalną dekoracją. Gotowe choineczki ozdobiły niejeden świąteczny stół w korfantowskiej gminie.

Po światach panie oczywiście nie odpoczywały i wzięły się za produkcję ozdobnych pudełek. Na poniższych zdjęciach widać projektowanie i pierwsze kroki w dziedzinie zdobnictwa pudełkowego. Efekty końcowe zapewne zobaczymy wkrótce.

JF


Czytaj więcej...

Czyż nie oryginalna ozdoba?

Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku na zajęciach plastycznych wykonały świeczniki. Czyż nie oryginalna ozdoba?  Polecamy na długie zimowe wieczory zapalanie świec. Tworzą one klimatyczny nastrój.


Czytaj więcej...

Dzień Seniora (2)

 

Według kalendarza świąt, 2o listopada przypadają obchody Dnia Seniora, znanego na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

W tym roku świętowanie w gimnazjum miało nietypowy przebieg, bowiem odbyło się pod hasłem kulinarnego łączenia pokoleń: słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członkiń szkolnego wolontariatu.

Spotkanie wspomnianych grup miało miejsce w wigilię Dnia Seniora, w czwartkowe popołudnie, 19 listopada. Panie z Uniwersytetu, aktywnie włączając w pracę wolontariuszki, przygotowały bardzo oryginalne smakowitości w postaci: sałatki  z „zupkowego” makaronu, sałatki z makaronu ryżowego o czosnkowo-koperkowej nucie, naleśników a’la amerykańskie pancakesy ze słodkim nadzieniem, deseru
z pianek oraz błyskawicznej szarlotki. Ponadto można było nauczyć się garnirowania, czyli ozdabiania potraw, jak również wykonywania, przepięknie i smakowicie wyglądających, przekąsek.

Wolontariuszki, pod kierunkiem doświadczonych Pań, chętnie wypełniały obowiązki „podkuchcików”, obierając, krojąc, mieszając, słowem: wykonując wszelkie  czynności, potrzebne do przygotowania potraw.


Czytaj więcej...

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016

 

„Życie to sztuka” – pod takim hasłem upłynie nadchodzący rok akademicki, w który dziarsko wkroczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie. Uroczysta inauguracja miała miejsce w poniedziałek, 05.10.2015 r.

Nawiązujący do motta wykład inauguracyjny wygłosiła pani Małgorzata Radziewicz, pedagog, doktor nauk humanistycznych, wieloletni pracownik, a także Dyrektor Muzeum w Nysie. Życie jest sztuką, a sztuka sposobem wyrażania życia. Myśl tę w niezwykle interesujący sposób przedstawiała dr Radziewicz prezentując poprzez portrety i autoportrety nieznane fakty z życia wielkich i znanych malarzy.

 

Czytaj więcej...

UTW już na wakacjach!

 

We wtorek, 16 czerwca 2015 r., zakończył się kolejny, trzeci rok działania i nauki słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie.

Czytaj więcej...

Jak to przed świętami – czas zacząć robić jaja

Aktywne słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Korfantowie nie trącą ani chwili. W ramach zajęć artystycznych prowadzonych przez panią dyrektor Małgorzatę Sinicką, panie zrobiły – co widać na zdjęciach, niezwykłej urody, dekoracyjne, wielkanocne jajeczka, które będą ozdobą świątecznych stołów i wniosą radość do każdego domu. Pełnej inwencji pracy, jak zwykle towarzyszyła dobra atmosfera, okraszana żartami, bo słuchaczki UTW, to babeczki, które lubią robić jaja.

JF

Czytaj więcej...

Tradycyjne kartki

 

Wieść o Bożym Narodzeniu powinna dotrzeć do wszystkich. Tak więc tradycyjną pocztą, za pomocą własnoręcznie wykonanych kartek, ogłaszamy radosną nowinę i pozdrawiamy swoich najbliższych.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Adwentowe wieńce

 

Studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku podtrzymując tradycje, wykonały wieńce adwentowe. Cóż nam pozostało. Trzeba zapalać kolejne świeczki i odliczać czas do narodzin Zbawiciela.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Warsztaty z lekarzem ortopedą

Słuchacze korfantowskiego UTW mieli okazję uczestniczyć w poniedziałek, 08.12. 2014 r., w warsztatach z lekarzem ortopedą Witoldem Kłosowskim z nyskiego ZOZ.

Jak wiadomo ortopedia, to dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób i urazów narządu ruchu: szkieletu ( z wyjątkiem kości czaszki) oraz układu więzadłowo- stawowego i uszkodzeń mięśni, nerwów i naczyń.

 Doktor Kłosowski szczególny akcent położył na przyczyny, objawy i profilaktykę osteoporozy. Swoją wiedzą i doświadczeniem służył także odpowiadając na pytania dotyczące chorób i urazów stawów biodrowych i kolanowych oraz płaskostopia poprzecznego i podłużnego.

Ponad dwuipółgodzinne spotkanie zaowocowało serdecznym zaproszeniem na kolejne spotkania.

JF

 

Czytaj więcej...

© Gimnazjum w Korfantowie