Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej

Szkolne Koło PCK zbierało przez ponad dwa miesiące karmę, zabawki, koce i ręczniki dla zwierząt ze schroniska w Konradowej pod Nysą. Dzięki waszej hojności zebraliśmy dary na kwotę ponad trzystu złotych.

Chcielibyśmy wszyscy odwiedzić zwierzaki ze schroniska i zawieźć im to, co zebraliśmy, ale to niewskazane dla spokoju piesków.  Z darami pojechała, więc czteroosobowa delegacja: Emilia Kyczka, Julia Hetmańska, Joasia Rymarz i Emilia Dawidowicz.

Na miejscu bardzo serdecznie przyjął nas pan Andrzej Jakubiszak, kierujący od lat placówką. Udzielił nam wielu ciekawych informacji i oprowadził po schronisku.

Otrzymaliśmy, jako szkolne koło, ale też i Gimnazjum, serdeczne podziękowania za przywiezioną karmę, bo jak wiadomo potrzeby placówki w tym względzie są ogromne.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Konradowej jest schroniskiem międzygminnym utworzonym przez 6 gmin: Nysa, Otmuchów, Paczków Skoroszyce, Głuchołazy i Prudnik

Na terenie schroniska znajdują się 4 boksy dla psów, które podzielone są na 13 wybiegów. Schronisko przystosowane jest do utrzymywania ok. 60 zwierząt.

Psy przebywające w schronisku są zwierzętami bezdomnymi w rozumieniu Ustawy o Ochronie Zwierząt ( zwierzęta domowe lub gospodarskie, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone przez człowieka, a nie ma możliwości ustalenia ich właściciela lub innej osoby, pod której opieką trwale dotąd pozostawały) i pochodzą z terenów gmin partycypujących w kosztach jego utrzymania. W wyjątkowych przypadkach kierownik schroniska może wyrazić zgodę na przyjęcie psa, który posiada właściciela, gdy ten stał się niezdolny do pełnienia opieki nad zwierzęciem (np. ciężka choroba).

Zobacz też:

https://pl-pl.facebook.com/Schronisko-Dla-Bezdomnych-Zwierz%C4%85t-w-Konradowej-507635949296688/

 

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Jolanta Flakowska

© Gimnazjum w Korfantowie