Świąteczne życzenia złożył nam Biskup i prezydent Opola

 

Mimo niepogody w III Opolskim Śniadaniu Wielkanocnym wzięły udział setki opolan, a nasze gimnazjum na tej imprezie godnie reprezentowała ósemka członków Szkolnego Koła PCK.

Na opolskim Rynku 12 kwietnia br, wolontariusze częstowali pysznościami i obdarowywali wielkanocnymi, własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Zanim doszło do degustacji potraw, serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych złożyli prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i przewodniczący rady miasta, Marcin Ociepa.
Świąteczne potrawy pobłogosławił biskup opolski Andrzej Czaja - Niewątpliwie potrzeba nam i nadziei, i pokoju, i wiary. Ale tym razem powiem o miłości. To ona sprawiła, że kiedy umarł Jezus niewiasty poszły do jego grobu. To miłość sprawiła, że ich wiara odżyła, a nadzieja zrodziła się na nowo-mówił. Apelował:- Weźmy to sobie do serca, bo nam nieraz bardzo nam tej miłości brakuje.

Oprócz wystawionych na świątecznych stołach pyszności i ozdób, przygotowanych przez 65 placówek(w tym naszą), na opolskim rynku czekało także 1500 porcji żuru ugotowanego i rozlewanego przez prezydenta miasta i przewodniczącego RM. Pałaszowanie żuru uczestnikom śniadania umilały występy dzieci z opolskich świetlic oraz seniorów, w niebo poszybowały gołębie pokoju oraz balony z życzeniami dla tych, którzy nie dotarli na rynek

Impreza przewidziana dla około 1, 5 tys. gości przygotowana została przez Opolski Zarząd Okręgowy PCK, MOPR w Opolu i UM w Opolu.

 Bardzo serdecznie dziękujemy naszym kochanym rodzicom za wsparcie. Gdyby nie ich poświęcenie przy produkcji bab, babeczek, muffinek i ciast nie moglibyśmy, jako Szkolne Koło PCK, przyłączyć się do organizacji III Opolskiego Śniadania Wielkanocnego.


Warto zobaczyć
http://www.pck.pl/news,2380.html

Opiekun Sz.K. PCK

Jolanta Flakowska

© Gimnazjum w Korfantowie