OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Czytaj więcej...

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 

OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNE NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

Czytaj więcej...

ELIMINACJE MIEJSKO-GMINNE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2014-2015

 

ELIMINACJE MIEJSKO-GMINNE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (SP)
I GIMNAZJÓW (G)

 

rok szkolny 2014/2015

ORGANIZATORZY: GMINA KORFANTÓW I GMINA ŁAMBINOWICE

 

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Biologiczny etap gminny

 

We wtorek, 10.02.2015 r. odbył się w Łambinowicach gminny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Wzięło w nim udział 9 uczestników z gmin Korfantów, Łambinowice i Tułowice.

Nasi biolodzy osiągnęli sukces zdobywając w klasyfikacji generalnej:

I miejsce – Aleksandra Maćków (IIIa) i Tomasz Misztal (IIb)

II miejsce – Dawid Bogon (IIc)

 Prace Oli i Tomka będą podlegały jeszcze wojewódzkiej weryfikacji i być może przed nimi kolejny etap konkursu, czego im gorąco życzymy.

 Jolanta Flakowska

Czytaj więcej...

KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

 

05 lutego 2015r. odbył się w naszej szkole etap gminny KONKURSU JĘZYKA NIEMIECKIEGO.

Uf, nie było łatwo. jedenaście osób zmagało się z testem, w którym sprawdzano wiedzę zarówno z samego języka jak i z wiadomości  z realioznawstwa, czyli informacje z zakresu geografii, historii czy życia kulturowego Niemiec. W tym roku szkolnym przyszło nam się zmierzyć z uczniami gimnazjum w Łambinowicach.  Wszyscy uczniowie przygotowywali się pieczołowicie już od dłuższego czasu. Osiągnęli dobre wyniki, ale niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do dalszego etapu.

Pierwsze miejsce  zajął Rafał Spyra z kl.3b, drugie miejsce uczennica gimnazjum w Łambinowicach a trzecie miejsce zajęła  Michelle Korgiel z 3b.


Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim pozostałym uczestnikom tego konkursu. Zasługujecie na uznanie i pochwałę. A w przyszłym roku po prostu bardziej będziemy trzymać za was kciuki.

Patrycja Magiera

XIV Wojewódzki Konkurs Matematyczny - etap gminny

 

W dniu 2 lutego 2015 r. odbył się etap gminny konkursu matematycznego. Etap przeprowadzono wspólnie z gimnazjalistami z Łambinowic. Nasze gimnazjum reprezentowali:

  1. Bogon Dawid              kl. II c
  2. Misztal Antoni            kl. II b
  3. Bidziński Michał         kl. III a

Na 16 uczestników I miejsce zajął Misztal Antoni (97% poprawnych rozwiązań), II miejsce zajął Bogon Dawid (84% poprawnych rozwiązań), a Bidziński Michał zajął IV miejsce (62% poprawnych rozwiązań).

Prace dwóch najlepszych wysłano do komisji wojewódzkiej i czekamy na wyniki weryfikacji,  jest możliwy start tych uczniów w finale wojewódzkim konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował: Ryszard Lorenc

Wojewódzki Konkurs Historyczny dla Gimnazjów – etap gminny

   

  W tym roku szkolnym nasi uczniowie po raz pierwszy wspólnie z kolegami z Gimnazjum w Łambinowicach brali udział w gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla Gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów. Tomasz Misztal z klasy IIb zajął pierwsze miejsce, natomiast Antoni Misztal z klasy IIb miejsce drugie.

    Naszym reprezentantom życzymy dalszych sukcesów w konkursach oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji.

Katarzyna Sokół

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego – etap gminny

 

 

W tegorocznej XV edycji konkursu, laureaci szkolnego etapu zmagali się z wiedzą chemiczną na wyższym – gminnym poziomie razem z kolegami z gminy Łambinowice.

Gimnazjum im. Czesława Niemena, a więc gminę Korfantów reprezentowały Aleksandra Maćków oraz Agnieszka Mariowska.  Uczennice zajęły kolejno I i II miejsce w gminie oraz II i III miejsce w klasyfikacji generalnej (na 8 uczestników konkursu).

Jolanta Flakowska

Czytaj więcej...

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych 2014/15

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych
w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie

 

14 listopada 2014 r. – Wojewódzki Konkurs Historyczny

Czytaj więcej...

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie

 

Eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych
w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie

 

12 listopada 2013 r. – Wojewódzki Konkurs Historyczny

 

Lista uczestników konkursu:

 

Czytaj więcej...

Konkursy szkolne 2012

 

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Konkurs

Punkty

1.

Rafał Sopel

IIIb

Matematyczny

9

90%

Polonistyczny

36

83,72%

Biologiczny

34

75%

Chemiczny

19

76%

2.

Sebastian Karwat

IIIb

Matematyczny

9

90%

Historyczny

57

80%

Geograficzny

45,5

76%

Fizyczny

15

75%

3.

Denis Hoffmann

IIIc

Matematyczny

9

90%

4.

Kamil Kruczkiewicz

IIIc

Matematyczny

9

90%

Historyczny

56

76%

5.

Luiza Luchowska

IIIb

Matematyczny

8

80%

Polonistyczny

33

76,74%

Języka Angielskiego

48

77%

Biologiczny

34

75%

Chemiczny

19

76%

Fizyczny

16

80%

6.

Ilona Mrozek - Gliszczyńska

IIb

Techniczny

33

82,5%

Polonistyczny

34,5

80,23%

Biologiczny

35

77%

7.

Marcin Świerczewski

IIb

Polonistyczny

37

86,04%

Historyczny

58

81%

8.

Marta Bieda

IIIa

Polonistyczny

34

79,06%

Geograficzny

46,5

78%

Chemiczny

19

76%

9.

Justyna Bidzińska

IIIb

Polonistyczny

33,5

77,90%

Historyczny

62

87%

Geograficzny

50,5

84%

Biologiczny

36

80%

10.

Katarzyna Hutnik

IIIa

Polonistyczny

33

76,74%

11.

Anna Bednarska

IIIa

Polonistyczny

33

76,74%

Fizyczny

16

80%

12.

Marta Bogoń

IIIb

Polonistyczny

32,5

75,58%

13.

Aleksandra Maćków

Ia

Polonistyczny

32,5

75,58%

Biologiczny

34

75%

14.

Tomasz Zając

IIa

Języka Angielskiego

48

77%

15.

Jędrzej Błaszczuk

IIb

Języka Angielskiego

48

77%

16.

Patrycja Brodkorb

IIIb

Języka Angielskiego

47

75%

Biologiczny

37

82%

17.

Denis Brzank

IIc

Języka Niemieckiego

57

95%

18.

Nikola Piętka

IIIc

Języka Niemieckiego

52

87%

19.

Konrad Adolf

IIIc

Języka Niemieckiego

49

82%

20.

Rafał Reszka

IIIc

Języka Niemieckiego

48

80%

21.

Fabian Nowotny

IIc

Języka Niemieckiego

46

77%

22.

Samuel Spicki

IIIc

Języka Niemieckiego

46

77%

23.

Rafał Spyra

Ib

Języka Niemieckiego

45

75%

24.

Krzysztof Sporek

IIIc

Historyczny

56

76%

25.

Dominik Paszkowski

IIb

Historyczny

53

75%

26.

Katarzyna Charłamów

IIa

Biologiczny

36

80%

 

Wyniki konkursów przedmiotowych – etap szkolny 2012/2013

Konkurs Fizyczny

1.      Termin: 09.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 16

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów: 3

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Anna Bednarska

IIIa

16

80

2

Luiza Luchowska

IIIb

16

80

3

Sebastian Karwat

IIIb

15

75

 

Konkurs Języka Angielskiego

1.      Termin: 12.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 11

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów:  4

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Luiza Luchowska

IIIb

48

77

2

Tomasz Zając

IIa

48

77

3

Jędrzej Błaszczuk

IIb

48

77

4

Patrycja Brodkorb

IIIb

47

75

 

Konkurs Biologiczny

1.      Termin: 16.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 20

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów:  7

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Patrycja Brodkorb

IIIb

37

82

2

Justyna Bidzińska

IIIb

36

80

3

Katarzyna Charłamów

IIa

36

80

4

Ilona Mrozek-Gliszczyńska

IIb

35

77

5

Luiza Luchowska

IIIb

34

75

6

Rafał Sopel

IIIb

34

75

7

Aleksandra Maćków

Ia

34

75

 

Konkurs Geograficzny

1.      Termin: 16.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 8

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów:  3

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Justyna Bidzińska

IIIb

50,5

84

2

Marta Bieda

IIIa

46,5

78

3

Sebastian Karwat

IIIb

45,5

76

 

Konkurs Polonistyczny

1.      Termin: 20.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 24

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów:  10

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Marcin Świerczewski

IIb

37

86

2

Rafał Sopel

IIIb

36

84

3

Ilona Mrozek-Gliszczyńska

IIb

34,5

80

4

Marta Bieda

IIIa

34

79

5

Justyna Bidzińska

IIIb

33,5

78

6

Katarzyna Hutnik

IIIa

33

77

7

Luiza Luchowska

IIIb

33

77

8

Anna Bednarska

IIIa

33

77

9

Marta Bogoń

IIIb

32,5

76

10

Aleksandra Maćków

Ia

32,5

76

 

Konkurs Matematyczny

1.      Termin: 21.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 10

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów:  5

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Rafał Sopel

IIIb

9

90

2

Sebastian Karwat

IIIb

9

90

3

Denis Hoffman

IIIc

9

90

4

Kamil Kruczkiewicz

IIIc

9

90

5

Luiza Luchowska

IIIb

8

80

 

Konkurs Techniczny

1.      Termin: 22.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 12

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów: 1

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Ilona Mrozek-Gliszczyńska

IIb

33

82,5

 

Konkurs Języka Niemieckiego

1.      Termin: 22.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 27

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów:  7

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Denis Brzank

IIc

57

95

2

Nikola Piętka

IIIc

52

87

3

Konrad Adolf

IIIc

49

82

4

Rafał Reszka

IIIc

48

80

5

Fabian Nowotny

IIc

46

77

6

Samuel Spicki

IIIc

46

77

7

Rafał Spyra

Ib

45

75

 

Konkurs Historyczny

1.      Termin: 22.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 13

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów: 6

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Justyna Bidzińska

IIIb

62

87

2

Marcin Świerczewski

IIb

58

81

3

Sebastian Karwat

IIIb

57

80

4

Kamil Kruczkiewicz

IIIc

56

76

5

Krzysztof Sporek

IIIc

56

76

6

Dominik Paszkowski

IIb

53

75

 

Konkurs Chemiczny

1.      Termin: 23.11.2012 r.

2.      Liczba uczestników: 11

3.      Liczba uczniów, którzy zdobyli nie mniej niż 75% punktów: 3

 

Lp.

 Imię i nazwisko ucznia

     Klasa

     Ilość    

  uzyskanych  

   punktów

     Ilość uzyskanych punktów w %

1

Marta Bieda

IIIa

19

76

2

Luiza Luchowska

IIIb

19

76

3

Rafał Sopel

IIIc

19

76

 

 

© Gimnazjum w Korfantowie