Dobre rady na Nowy Rok

 

Dobre rady na Nowy Rok:

 

"Trochę grzeczności w przyjaciół gronie

Czasem słów kilka w cudzej obronie

Trochę szczerości wobec sąsiada

Trochę pomocy, gdy ktoś upada

Trochę pochwały komuś za życia

A także obcych błędów ukrycia

Nad "własnym ja" trochę kontroli

Trochę współczucia, gdy kogoś boli

Trochę krwi zimnej w nieszczęścia chwili

Trochę czci dla tych, co wiek przeżyli

Trochę mniej wzgardy, dla tych co mali

I trochę serca, nie z samej stali

Trochę mniej cenić własne cierpienia

Za to bliźniemu ulżyć brzemienia

Trochę ustępstwa, nienawiść gasi

Trochę rozsądku, dla tych co nasi

Trochę poświęceń, trochę miłości

A szczęście w każdym miejscu zagości".

 

Na nadchodzący Nowy - 2017 - Rok życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności

Rada Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie

"Brzuszek GROSIKA pełen grosza"

 

 

Przełom listopada i grudnia to termin corocznej akcji "GÓRA GROSZA". Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum dołączyli do tej ogólnopolskiej zbiórki. Polega ona na zbieraniu złotych monet groszowych z przeznaczeniem dla dzieci wychowujących się poza domem rodzinnym. Tegoroczną skarbonką naszych gimnazjalistów był piesek GROSIK. Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego kwestowali wśród koleżanek i kolegów niemal 2 tygodnie. Udało się zebrać ponad 4 kg monet. Zostały one przesłane do organizatora akcji - Towarzystwa Nasz Dom.

WSZYSTKIM, KTÓRZY Z NAMI PRACUJĄ - Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

 

„My, którzy czasem przy tablicy spłoszony wzrok wbijamy w ścianę,

Jakby zrządzeniem tajemniczym tam się ukryło rozwiązanie;

My, którym w głowach ciągle psoty, o których: - szelmy- mówisz może,

Z którymi zawsze masz kłopoty – my cię kochamy, profesorze!"

 

nie chcemy niczego obiecywać, bo z obietnicami różnie bywa, ale- za mozolne powiększanie naszej wiedzy - mimo, że nie zawsze przykładamy się do nauki,- za życzliwe załatwianie naszych spraw, które najczęściej zostawiamy na ostatnią chwilę,- za czystość i porządek, które z niezrozumiałych przyczyn nie robią się same, a my często tak mało je szanujemy,- za sprawność klamek, kranów, spłuczek i tysiąca innych drobiazgów, które ktoś nam ciągle psuje,- za pyszne posiłki, bo uczeń najedzony to uczeń szczęśliwy.

 SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - RADA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Od Szczecina, aż po Kraków ...

 

Środa 28 września była jednym z "tych wyjątkowych dni w roku". Świętowaliśmy Dzień Chłopaka.

Dziewczęta z Rady Samorządu Uczniowskiego przygotowały świąteczny apel. Były gry, zabawy, konkursy. Chłopcy mogli się wykazać wiedzą typowo "męską" - wskazując piłkarzy znanych drużyn. Prezentowali swój kunszt piosenkarski. Męskie podniebienia zostały wystawione na próbę, przy zjadaniu często "niezjadliwych" artykułów spożywczych. Ale jakoś dali radę i udowodnili, że są prawdziwymi mężczyznami.

Do szkolnego świętowania dołączyła się również Rada Rodziców i wszystkim chłopcom w szkole ufundowała słodki upominek. Dziękujemy.

"Weronika i jej klika"

 

 Tydzień po wyborach - 21.09. odbyło się pierwsze spotkanie nowo wybranej Rady Samorządu Uczniowskiego. Każdy z członków Rady przedstawił swoje propozycje do planu pracy w bieżącym roku szkolnym.

Zadecydowano też, że we wszystkie przedsięwzięcia SU będzie się włączać cały skład, bez podziału na sekcje. Na podstawie zebranych propozycji sporządzono plan zmierzeń Samorządu Uczniowskiego.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna fotografia Rady Samorządu Uczniowskiego z Panią Dyrektor.

Demokratyczne wybory do Samorządu Szkolnego

 

 


 

Dnia 14.09.2016 r. odbyły się w naszej szkole wybory mające na celu wyłonić osoby, które wejdą w skład samorządu uczniowskiego. W wyborach uczestniczyli wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z dyskoteki i nocki

22 stycznia 2016 roku Samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę karnawałową.
Uczestnicy bawili się świetnie, biorąc udział w różnych zabawach.
Pod koniec dyskoteki nagrodzone zostały osoby, które przyszły w ciekawych maskach lub przebraniach. Po dyskotece przyszedł czas na długo wyczekiwaną nockę. Do godziny 7 rano czas upłynął nam w miłej atmosferze, chłopcy dali nam mały koncert swoich, nie małych umiejętności wokalnych, przez sporą część nocy graliśmy w gry i oglądaliśmy filmy.

Czytaj więcej...

JAK SMUTNO BYŁOBY BEZ NASZYCH CHŁOPCÓW!!!

 

30 września w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował apel, na którym nasi koledzy musieli się wykazać między innymi : znajomością robienia fryzur, czy też obierania ziemniaków. Po wyłonieniu zwycięzcy, którym okazał się Tomasz Zamojski z klasy III b, złożyliśmy wszystkim chłopcom życzenia i rozdaliśmy słodki upominek w postaci lizaków , ufundowany przez Radę Rodziców. Dobrze wszyscy się bawili i co najważniejsze nikt się nie nudził

 zdjęcia i tekst

Aleksandra Tobiasz

Czytaj więcej...

Wybory do Rady SU

 

 

   

Dnia 16.09.2015 r. podczas godziny wychowawczej, w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Głosowaliśmy w holu szkoły. Wyborcy mogli wybrać swoich 3 faworytów spośród kilkunastu osób. Kandydaci stworzyli bardzo ciekawe plakaty, na których zawarli swoje oryginalne obietnice wyborcze. Oczywiście, nie zabrakło obietnicy o większej ilości dyskotek.


 

Czytaj więcej...

Dzień Chłopaka 2014

 

 


            Dziś, 01 X 2014 roku, podczas godziny wychowawczej, odbyła się mała uroczystość z okazji Dnia Chłopaka. Wszystkim zajęła się żeńska część Rady SU.

Szefowa – Paulina - złożyła życzenia wszystkim chłopakom. Odbył się konkurs na „Superchłopaka”. Wybrano po jednym uczniu (oczywiście płci męskiej) z każdej klasy. Musieli oni sprostać kilku próbom, m.in. wypicie skwaszonej wody i zjedzenie cebuli, test sprawności fizycznej oraz test odwagi – taniec z zaproszoną nauczycielką. Musieli udowodnić, że wiedzą, co to jest maskara, manicure czy karbownica. Niektórzy wykazali się przy tym nieprzeciętnym talentem aktorskim.

Na koniec wszyscy chłopcy zostali poczęstowani słodkim upominkiem – batonem ufundowanym przez Radę Rodziców. Było widać zadowolenie na twarzach „brzydszej” połowy uczniów.

Tomasz Misztal

Zdjęcia: Marek Krzympiec

Czytaj więcej...

Nowa Rada Samorządu Uczniowskiego wybrana !

 

 

Dnia 10 września podczas godziny wychowawczej (lekcja czwarta) odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie zagłosowali - każdy oddał głosy na trzech z szesnastu kandydatów.

Już następnego dnia podano wyniki. Dziesięciu nowych członków dołączyło do starszych i doświadczonych kolegów i koleżanek, razem stanowiąc nowy skład Rady SU. Tego samego dnia odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie Rady SU, na którym planowano działania na rok szkolny 2014/2015.

Opiekunem Rady Samorządu Uczniowskiego jest nasz nauczyciel języka polskiego, pan Ireneusz Misztal.

Tomasz Misztal

 

Czytaj więcej...

Moc serdecznych życzeń od Samorządu Uczniowskiego

 

Samorząd Uczniowski składa serdeczne życzenia, wszystkim nauczycielom, uczniom oraz osobom zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.
Życzymy zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w rodzinnym gronie.
Aby umilić świąteczny czas, samorząd uczniowski wręczył w minioną środę przedstawicielom władz gminy własnoręcznie zrobione drobne podarki – stroiki zajączki.

 

W imieniu Samorządu Szkolnego

Katarzyna Woźny

 

Czytaj więcej...

Być kobietą, być kobietą…!

 12 marca br. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Kobiet. Warto zauważyć, że była to pierwsza wspólna akcja Samorządu Szkolnego i Klubu Europejskiego!

Czytaj więcej...

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z naszym udziałem

 

12 stycznia 2014 r. uczniowie z naszego gimnazjum zaangażowali się w 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w korfantowskim MGOKSiR.

Dziewczyny z samorządu zbierały pieniądze do puszek i zostały zatrudnione jako konferansjerki czuwając nad całym programem. Pracowita niedziela! Dziękujemy serdecznie wszystkim dobrym ludziom, którzy docenili naszą pracę i wspomogli WOŚP chociaż symbolicznym grosikiem!

Katarzyna Woźny

 

Czytaj więcej...

© Gimnazjum w Korfantowie