Aktualności

Coś się kończy coś zaczyna… Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniów klas III

 

Wreszcie nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali – koniec roku. Po trzech latach nauki z łezką w oku uczniowie klas III żegnają się z Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Uroczystość zakończenia roku rozpoczęła się o godzinie 11:00. Pan Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik oraz Sekretarz Jarosław Szewczyk zaszczycili nas swoją obecnością życząc naszym trzecioklasistom powodzenia w dorosłym życiu. Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka przywitała uczniów wraz z rodzicami i wygłosiła kilka ciepłych słów. Następnie Kacper Rzepski w imieniu swoich kolegów i koleżanek podziękował Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trzy lata wspólnej pracy.

Po przemówieniach i podziękowaniach nadszedł czas na wręczenie świadectw i wszystkich nagród (statuetek za osiągnięcia sportowe, za pracę w Klubie Europejskim i Fotograficznym, za działalność w Klubie Młodego Odkrywcy, za wzorowe czytelnictwo). Każdy absolwent wraz z rodzicami miał okazję odebrać świadectwo z ręki Pani Dyrektor, Pana Sekretarza i swojego wychowawcy.

Szczęśliwi Absolwenci na koniec obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodszych kolegów, który sprawił, że w oczach pojawiły się łezki wzruszenia. Minęły trzy lata i nadszedł czas pożegnań, jednak w pamięci na zawsze pozostaną miłe chwile spędzone w murach gimnazjum, bo Gimnazjum im. Czesława Niemena to brzmi DUMNIE.

 Drodzy Absolwenci!

I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko  po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali.

Życzymy Wam dalszej wytrwałości, radości oraz sukcesów.

Absolwenci klasa 3a

Absolwenci klasa 3b


Absolwenci klasa 3c

 

© Gimnazjum w Korfantowie