Aktualności

Nie bój się ! Nie Lękaj ! Wypłyńmy na głębie ! Urodziny św. Jana Pawła II na Szwedzkiej Górce.

    

28 maja 2017r. w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce w obecności  kustosza sanktuarium, poetów, zespołu muzycznego „Przyjaciele”, uczniów gimnazjum i licznych wiernych, uczczono urodziny św. Jana Pawła II.

    Program poetycko-muzyczny nosił tytuł „Nie bój się! Nie lękaj ! Wypłyńmy na głębie !”. Scenariusz opracował Marek Krassowski. Wiersze opolskich poetów: Waltera Pyki, Teresy Nietykszy, Witolda Hreczaniuka, Ewy Kacy, Edmunda Borzemskiego, Danieli Długosz-Pency, Agnieszki Tomczyszyn- Harasymowicz, Jana Szczurka, Jerzego Stasiewicza, Kazimierza Jakubowskiego, Danuty Babicz- Lewandowskiej, Ewy Maj Szczygielskiej, Magdaleny  Wiącek, Tadeusza Soroczyńskiego, Piotra Żarczyńskiego, Krystiana Szafarczyka i Janiny Łopuch; czytali następujący gimnazjaliści: Kinga Wąs Izabela Maćków, Julia Pieczara, Angelika Bielacha, Izabela Pasiniewicz, Oliwia Hauzer, Kacper  Rzepski, Patryk Augustyn i Szymon Przyklenk. Recytatorów przygotowywały Stanisława Faron  Mroczko i Agnieszka Pieczara.

Spektakl był pełen zadumy, melancholii. Odpowiadał na wiele pytań nurtujących współczesnego człowieka m.in. jakie wartości są ważne w życiu … ?

Karina Klose, Marta Nowotna

© Gimnazjum w Korfantowie