Aktualności

Ostatnia wycieczka uczniów klasy IIIb i IIIc

Od 30.05. do 01.06.2017r. już prawie absolwenci naszego gimnazjum mieli okazję udać się na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi. Pierwszym punktem zwiedzania była Kutna Hora – miasto wpisane na listę UNESCO ze względu na dużą ilość zabytków. Zwiedziliśmy m.in. katedrę św. Barbary, muzeum srebra i przeszliśmy się ulicą Ruthardską podziwiając piękne widoki. Kolejno udaliśmy się Pragi, gdzie zwiedzaniu nie było końca. W stolicy byliśmy na Wzgórzu Petrin, Wzgórzu Stachowskim z klasztorem bernardynów, odwiedziliśmy kompleks Hradczany, Most Karola, ścianę Lennona i Stare Miasto. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w rezerwacie Adrspach. Przeszliśmy malownicze ścieżki i przecisnęliśmy się wąskimi szczelinami, a na koniec przepłynęliśmy się po jeziorku łódką Titanic 2 ;-). Na szczęście wszyscy przeżyliśmy rejs.

Oprócz zwiedzania był tez oczywiście czas na posmakowanie czeskiej kuchni oraz zażycie kąpieli w hotelowym basenie i saunie.

Wycieczkę uważamy za jak najbardziej udaną ;-))

© Gimnazjum w Korfantowie