Aktualności

Noc bibliotek

02.06.2017r. biblioteka przy gimnazjum przystąpiła już po raz drugi do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Hasło tegorocznej akcji brzmiało CZYTANIE PORUSZA.

O godz. 19:00 zebrałyśmy się w bibliotece, na wstępie odbywały się konkursy literackie z podziałem na zespoły: odgadywałyśmy tytuły książek na podstawie czytanego fragmentu, rozpoznawałyśmy ,,Jakim bohaterem literackim jestem”, rozwiązywałyśmy krzyżówki literackie.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę ze zbiorów biblioteki, którą miał otworzyć na stronie 10. Wszyscy po kolei czytali pierwszy wyraz na tej stronie, a następnie powtarzali to na stronie20,30 itd., itd. Powstał absurdalny i zabawny tekst- niepowtarzalna historia z biblioteki szkolnej   w Korfantowie.

Oczywiście leżąc na kocach i poduszkach przyniesionych z domu czytałyśmy swoje ulubione książki.

Po czytelniczych atrakcjach, by wzmocnić siły, odbyło się wspólne gotowanie literackie -przygotowałyśmy przekąski znane z książek.

Noc w bibliotece zbliżyła nas do świata książek. Jesteśmy wspólnego zdania, że była ona udana i z wielka chęcią chciałybyśmy ją powtórzyć.

 

Marysia Dobrowolska

Kasia Warchoł

© Gimnazjum w Korfantowie