Aktualności

Byliśmy na największym plenerowym pikniku naukowym w Europie

 

W Warszawie, na PGE Stadionie Narodowym odbył się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Około półtora tysiąca naukowców przy 230 stanowiskach udowodniło, że nauka może być naprawdę pasjonująca. To jedna z największych plenerowych imprez o tematyce naukowej w Europie. W tym roku tematem przewodnim Pikniku, który odbył się 03.06.2017 r., była Ziemia

 Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer zwrócił uwagę, że na Pikniku można uczyć się przede wszystkim poprzez działanie. Jak powiedział "…publiczność lubi bezpośrednie zaangażowanie w różnego rodzaju warsztaty, kiedy można czegoś dotknąć, przeprowadzić jakieś mini doświadczenie". Z takimi właśnie pokazami naukowymi wystąpiła na Pikniku nasza drużyna.

 Gimnazjum w Korfantowie reprezentowała czteroosobowa ekipa z Klubu Młodego Odkrywcy Szperacze, która wygrała ogólnopolski konkurs na scenariusz na pokaz naukowy KMO; Julia Martyna, Iza Pasiniewicz, Weronika Pomietło oraz Aleksandra Rembacz. Dziewczyny przygotowały trzy interaktywne pokazy dotyczące sił działających na Ziemię, oraz właściwości i znaczenia organizmów żyjących na ziemi i w ziemi.

Warto dodać, że zwycięstwo w konkursie, a co za tym idzie udział w Pikniku jest całkowicie sponsorowany przez Centrum Nauki Kopernik.

 

Opiekun KMO Szperacze

Jolanta Flakowska

 

 

 

© Gimnazjum w Korfantowie