Aktualności

Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie

 

W IX Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie, który odbył się 26 maja w Kubicach, startowało 12 czteroosobowych drużyn z powiatu nyskiego i prudnickiego.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody za udział w konkursie. Im lepsze wyniki, tym bardziej wartościowe nagrody przyznawali organizatorzy. Nasze zawodniczki: Marysia Dobrowolska, Iza Maćków, Paulina Taratuta oraz Kasia Zienkiewicz (wszystkie z klasy Ib) brały udział w Turnieju po raz pierwszy. Było to dla nich sprawdzenie swoich sił i możliwości oraz okazja do przyjrzenia się zasadom i przebiegowi konkursu. Jednak już i tym razem dziewczęta popisały się przyrodniczymi umiejętnościami, dzięki czemu zostały posiadaczkami nagród rzeczowych, min. słuchawek.

 Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie, to modelowy sposób na edukację przyrodniczą. Uczestnicy konkursu muszą popisać się wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie rozpoznawania gatunków grzybów, drzew iglastych i liściastych (rozpoznawanie drewna, liści i innych części roślin), zwierząt, a także ich odgłosów, tropów i śladów. Wymagana jest również umiejętność obliczania miąższości drewna.

Organizatorami tej znakomicie przygotowanej imprezy są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Prudnik.

Jolanta Flakowska

 

© Gimnazjum w Korfantowie