Aktualności

Tydzień Bibliotek

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2017 jest „Biblioteka. Oczywiście!”

 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

                12 maja 2017  roku w naszej bibliotece gościliśmy wszystkie grupy przedszkolne. Brały one udział w przygodzie z książką. Gimnazjalistki z III c: Ola, Julia, Weronika, Jesika i Patrycja czytały maluchom bajki, wiersze, sprawdzały znajomość tekstów, poprzez zadawanie pytań. Był czas na wspólną zabawę, zdjęcia oraz popisanie się zdolnościami recytatorskimi przez maluchy.

                Cele imprezy zostały osiągnięte. Uczestnicy spotkania byli zadowoleni, zapewniali, że książki będą pełniły ważną rolę w ich życiu.

© Gimnazjum w Korfantowie