Aktualności

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole  miała miejsce  uroczystość  upamiętniająca 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez całą społeczność szkolną,   Marysia Dobrowolska z kl. I b przedstawiła prezentację zawierająca rys historyczny tego wydarzenia. Akademia odbywała się w holu głównym, który dzięki wspaniałej scenografii  został zamieniony w dwór szlachecki. Chłopcy z klasy I a w krótkiej scenie, którą odgrywali przy suto zastawionym stole podczas biesiady szlacheckiej, przedstawili okoliczności  uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie oglądający przedstawienie mieli też możliwość wysłuchania wiersza oraz  piosenki  w wykonaniu  Laury Barnowskiej z kl. II b. Rotę na flecie zagrała Wiktoria Paszkowska. Melania Zwadło z kl. III b oraz Oliwia Hauzer z III a  wykonały przejmujący taniec obrazujący burzliwe losy naszej ojczyzny.  Uroczystość została przygotowana przez panie Katarzynę Sokół,  Agnieszkę Pieczarę oraz pana Ireneusza Misztala.

Julia Pieczara. kl. I b


© Gimnazjum w Korfantowie