Aktualności

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017

W sobotę, 22.04.2017 r., odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym, od kilku lat tradycyjnie organizowanego w Korfantowie, którego koordynatorem był pan Piotr Krzywicki.
W konkursie wzięły udział cztery drużyny reprezentujące szkoły podstawowe powiatu nyskiego oraz trzy drużyny gimnazjalne. Drużyny ze szkoły podstawowej liczyły po czterech zawodników, a drużyny z gimnazjum po trzech.
Wszyscy walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz o wysokie noty na punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem pani Jolanty Flakowskiej zawodnicy ratowali poszkodowanych w wypadku rowerowym, który skończył się złamaniem otwartym lewego przedramienia jednej z ofiar i krwotokiem z nosa u drugiej z ofiar. Scenkę wypadku odgrywały pozorantki będące członkiniami Szkolnego Koła PCK działającego przy Gimnazjum w Korfantowie.
Finalnie, sędziowie zawodów wyłonili zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.


Gimnazjum klasyfikacja drużynowa:
1. Gimnazjum w Korfantowie
2. Gimnazjum w Paczkowie
3. Gimnazjum w Jarnołtówku

Gimnazjum klasyfikacja indywidualna:
1. Wojciech Odziomek - Gimnazjum w Paczkowie
2. Michał Czyż - Gimnazjum w Korfantowie
3. Gracjan Wolny - Gimnazjum w Paczkowie

Szkoły podstawowe klasyfikacja drużynowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
2. Szkoła Podstawowa w Korfantowie
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Paczkowie
4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie

Szkoły podstawowe klasyfikacja indywidualna:
1. Martyna Gandziarowska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
2. Zuzanna Paliga - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach
3. Patryk Dziony - Szkoła Podstawowa w Korfantowie

Nagrody w postaci środków zapewniających bezpieczeństwo np.: apteczek, szelek, opasek i breloków odblaskowych oraz pozycje książkowe ufundował Wydział Edukacji i Spraw Społecznych UM w Korfantowie.
Zawody przebiegły sprawnie i w miłej atmosferze dzięki zaangażowaniu dyrektorów,  nauczycieli i uczniów Gimnazjum i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Korfantowie. Dziękujemy za pomoc przedstawicielowi Komendy Powiatowej Policji w Nysie, sierżantowi  Markowi Koskowi
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację, opiekunom za trud włożony w przygotowanie drużyn. Mamy nadzieję, że wysiłek włożony w przygotowanie się do zawodów zaowocuje zwiększeniem bezpieczeństwa na naszych drogach.

Piotr Krzywicki - koordynator eliminacji powiatowych
Tekst: Jolanta Flakowska

© Gimnazjum w Korfantowie