Aktualności

SP 2 Korfantów

Adres nowej strony: www.sp2korfantow.pl

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Czesława Niemena w Korfantowie, 48-317 Korfantów, ul. A. Mickiewicza 1,

tel. 77-4365233, fax. 77-4365167, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

 

 

STARTUJEMY W NOWY ROK SZKOLNY 2017/2018

 

4 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Po mszy świętej odprawionej w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oddaliśmy się do holu naszej szkoły na oficjalną uroczystość. Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców życząc wszystkim dobrego roku, zapału do pracy oraz przede wszystkim chęci. Również naszą uroczystość zaszczycił swoją obecnością pan Grzegorz Saga pracownik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych. Pan Saga w imieniu Pana Burmistrza Janusza Wójcika także życzył wszystkim spokojnego i obfitego w wiedzę roku szkolnego.

Czytaj więcej...

Coś się kończy coś zaczyna… Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 uczniów klas III

 

 

 

Wreszcie nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali – koniec roku. Po trzech latach nauki z łezką w oku uczniowie klas III żegnają się z Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie.

Uroczystość zakończenia roku rozpoczęła się o godzinie 11:00. Pan Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik oraz Sekretarz Jarosław Szewczyk zaszczycili nas swoją obecnością życząc naszym trzecioklasistom powodzenia w dorosłym życiu. Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka przywitała uczniów wraz z rodzicami i wygłosiła kilka ciepłych słów. Następnie Kacper Rzepski w imieniu swoich kolegów i koleżanek podziękował Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trzy lata wspólnej pracy.

Po przemówieniach i podziękowaniach nadszedł czas na wręczenie świadectw i wszystkich nagród (statuetek za osiągnięcia sportowe, za pracę w Klubie Europejskim i Fotograficznym, za działalność w Klubie Młodego Odkrywcy, za wzorowe czytelnictwo). Każdy absolwent wraz z rodzicami miał okazję odebrać świadectwo z ręki Pani Dyrektor, Pana Sekretarza i swojego wychowawcy.

Szczęśliwi Absolwenci na koniec obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodszych kolegów, który sprawił, że w oczach pojawiły się łezki wzruszenia. Minęły trzy lata i nadszedł czas pożegnań, jednak w pamięci na zawsze pozostaną miłe chwile spędzone w murach gimnazjum, bo Gimnazjum im. Czesława Niemena to brzmi DUMNIE.

 Drodzy Absolwenci!

I choć dotarliście do mety ważnego etapu życia, musicie pamiętać, że do mety przybywa się tylko  po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie więc po nowe doświadczenia, pamiętając przy tym, że szczyty zdobywa się krok po kroku, nie zatrzymując się pomiędzy. Los sprzyja tylko odważnym, dla których pokonywanie siebie jest źródłem rozwoju. Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali.

Życzymy Wam dalszej wytrwałości, radości oraz sukcesów.

 

 

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 uczniów klas I-II

 

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Jak co roku zaczęliśmy od mszy świętej, a następnie udaliśmy się do holu szkoły. Najpierw uczniów klas I-II przywitała Pani Dyrektor, która złożyła gratulacje i wakacyjne życzenia. Kolejno przeszliśmy do najważniejszej części rozdania świadectw z czerwonym paskiem i statuetek za osiągnięcia sportowe.  Po rozdaniu nagród mogliśmy podziwiać młodych aktorów na naszej małej scenie, którzy miło wprowadzili nas w wakacyjny nastrój.

Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach w celu odebrania świadectw, po czym udali się na zasłużony wakacyjny wypoczynek.

 

 

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w konkursie „Pomyśl zanim spróbujesz”

 


21 czerwca 2017r. grupa uczniów z klasy III b: Marlena Krupa, Aleksandra Jacheć, Aleksandra Tobiasz, Sara Mierzejewska, Melania Zwadlo, Rafał Mrozek-Gliszczyński pod opieką pani Moniki Radom oraz w towarzystwie Pani Dyrektor Małgorzaty Sinickiej udała się na uroczyste podsumowanie pilotażowego programu „Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim na lata 2016-2019”.

 

Czytaj więcej...

Ognisko klasy 3b

 

Dnia 19 czerwca odbyło się ognisko klasy IIIB z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Spędziliśmy nasze ostatnie dni w szkole na świeżym powietrzu, smażąc kiełbasę, grając w piłkę, karty i tańcząc. Z pewnością wszyscy będziemy miło wspominać ostatnie wspólnie spędzone 3 lata.

 

 

Czytaj więcej...

Bal Absolwentów 2017

16 czerwca 2017 roku odbył się Bal Absolwentów. Klasy trzecie po zatańczeniu tradycyjnego Poloneza i sesji zdjęciowej brały udział w wielu zabawach. Oczywiście nie mogło się obejść bez Belgijki jak i Kankana. Bawiliśmy się znakomicie, a wspomnienia pozostaną z nami na długo. Bardzo dziękujemy za przybycie: Panu Sekretarzowi Jarosławowi Szewczykowi, Pani Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Jolancie Grzegorzewicz, Pani Dyrektor Małgorzacie Sinickiej, Gronu Pedagogicznemu i Rodzicom, bez których nasz komers nie mógłby się odbyć!

 

Czytaj więcej...

Byliśmy na największym plenerowym pikniku naukowym w Europie

 

 

W Warszawie, na PGE Stadionie Narodowym odbył się 21. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Około półtora tysiąca naukowców przy 230 stanowiskach udowodniło, że nauka może być naprawdę pasjonująca. To jedna z największych plenerowych imprez o tematyce naukowej w Europie. W tym roku tematem przewodnim Pikniku, który odbył się 03.06.2017 r., była Ziemia

 Dyrektor Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer zwrócił uwagę, że na Pikniku można uczyć się przede wszystkim poprzez działanie. Jak powiedział "…publiczność lubi bezpośrednie zaangażowanie w różnego rodzaju warsztaty, kiedy można czegoś dotknąć, przeprowadzić jakieś mini doświadczenie". Z takimi właśnie pokazami naukowymi wystąpiła na Pikniku nasza drużyna.

 Gimnazjum w Korfantowie reprezentowała czteroosobowa ekipa z Klubu Młodego Odkrywcy Szperacze, która wygrała ogólnopolski konkurs na scenariusz na pokaz naukowy KMO; Julia Martyna, Iza Pasiniewicz, Weronika Pomietło oraz Aleksandra Rembacz. Dziewczyny przygotowały trzy interaktywne pokazy dotyczące sił działających na Ziemię, oraz właściwości i znaczenia organizmów żyjących na ziemi i w ziemi.

Warto dodać, że zwycięstwo w konkursie, a co za tym idzie udział w Pikniku jest całkowicie sponsorowany przez Centrum Nauki Kopernik.

 

Opiekun KMO Szperacze

Jolanta Flakowska

 

Czytaj więcej...

Noc bibliotek

 

02.06.2017r. biblioteka przy gimnazjum przystąpiła już po raz drugi do ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK. Hasło tegorocznej akcji brzmiało CZYTANIE PORUSZA.

O godz. 19:00 zebrałyśmy się w bibliotece, na wstępie odbywały się konkursy literackie z podziałem na zespoły: odgadywałyśmy tytuły książek na podstawie czytanego fragmentu, rozpoznawałyśmy ,,Jakim bohaterem literackim jestem”, rozwiązywałyśmy krzyżówki literackie.

Każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę ze zbiorów biblioteki, którą miał otworzyć na stronie 10. Wszyscy po kolei czytali pierwszy wyraz na tej stronie, a następnie powtarzali to na stronie20,30 itd., itd. Powstał absurdalny i zabawny tekst- niepowtarzalna historia z biblioteki szkolnej   w Korfantowie.

Oczywiście leżąc na kocach i poduszkach przyniesionych z domu czytałyśmy swoje ulubione książki.

Po czytelniczych atrakcjach, by wzmocnić siły, odbyło się wspólne gotowanie literackie -przygotowałyśmy przekąski znane z książek.

Noc w bibliotece zbliżyła nas do świata książek. Jesteśmy wspólnego zdania, że była ona udana i z wielka chęcią chciałybyśmy ją powtórzyć.

 

Marysia Dobrowolska

Kasia Warchoł

 

 

Czytaj więcej...

Ostatnia wycieczka uczniów klasy IIIb i IIIc

Od 30.05. do 01.06.2017r. już prawie absolwenci naszego gimnazjum mieli okazję udać się na wycieczkę do stolicy Czech – Pragi. Pierwszym punktem zwiedzania była Kutna Hora – miasto wpisane na listę UNESCO ze względu na dużą ilość zabytków. Zwiedziliśmy m.in. katedrę św. Barbary, muzeum srebra i przeszliśmy się ulicą Ruthardską podziwiając piękne widoki. Kolejno udaliśmy się Pragi, gdzie zwiedzaniu nie było końca. W stolicy byliśmy na Wzgórzu Petrin, Wzgórzu Stachowskim z klasztorem bernardynów, odwiedziliśmy kompleks Hradczany, Most Karola, ścianę Lennona i Stare Miasto. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy w rezerwacie Adrspach. Przeszliśmy malownicze ścieżki i przecisnęliśmy się wąskimi szczelinami, a na koniec przepłynęliśmy się po jeziorku łódką Titanic 2 ;-). Na szczęście wszyscy przeżyliśmy rejs.

Oprócz zwiedzania był tez oczywiście czas na posmakowanie czeskiej kuchni oraz zażycie kąpieli w hotelowym basenie i saunie.

Wycieczkę uważamy za jak najbardziej udaną ;-))

 

Czytaj więcej...

Bo wszystkie dzieci nasze są … - Dzień Dziecka

 

1 czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu, uczniowie nie bali się, że zostaną wezwani do odpowiedzi tylko mogli cieszyć się piękną pogodą i towarzyszącym zabawom sportowym.

Czytaj więcej...

Nie bój się ! Nie Lękaj ! Wypłyńmy na głębie ! Urodziny św. Jana Pawła II na Szwedzkiej Górce.

 

  

28 maja 2017r. w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce w obecności  kustosza sanktuarium, poetów, zespołu muzycznego „Przyjaciele”, uczniów gimnazjum i licznych wiernych, uczczono urodziny św. Jana Pawła II.

    Program poetycko-muzyczny nosił tytuł „Nie bój się! Nie lękaj ! Wypłyńmy na głębie !”. Scenariusz opracował Marek Krassowski. Wiersze opolskich poetów: Waltera Pyki, Teresy Nietykszy, Witolda Hreczaniuka, Ewy Kacy, Edmunda Borzemskiego, Danieli Długosz-Pency, Agnieszki Tomczyszyn- Harasymowicz, Jana Szczurka, Jerzego Stasiewicza, Kazimierza Jakubowskiego, Danuty Babicz- Lewandowskiej, Ewy Maj Szczygielskiej, Magdaleny  Wiącek, Tadeusza Soroczyńskiego, Piotra Żarczyńskiego, Krystiana Szafarczyka i Janiny Łopuch; czytali następujący gimnazjaliści: Kinga Wąs Izabela Maćków, Julia Pieczara, Angelika Bielacha, Izabela Pasiniewicz, Oliwia Hauzer, Kacper  Rzepski, Patryk Augustyn i Szymon Przyklenk. Recytatorów przygotowywały Stanisława Faron  Mroczko i Agnieszka Pieczara.

Spektakl był pełen zadumy, melancholii. Odpowiadał na wiele pytań nurtujących współczesnego człowieka m.in. jakie wartości są ważne w życiu … ?

Karina Klose, Marta Nowotna

Czytaj więcej...

Konkurs recytatorski

 


Dnia 27.05.2017r w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się XXVI Regionalny Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa. W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły powiatu prudnickiego. Gimnazjum w Korfantowie godnie reprezentowały Ania Koszyk oraz Oliwia Hauzer.  Recytacja wierszy w języku obcym to z pewnością niełatwe zadanie, gratuluję więc  udanego występu, bo choć dziewczyny nie stanęły na podium, pokazały klasę!

Czytaj więcej...

Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie

 

 

W IX Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie, który odbył się 26 maja w Kubicach, startowało 12 czteroosobowych drużyn z powiatu nyskiego i prudnickiego.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody za udział w konkursie. Im lepsze wyniki, tym bardziej wartościowe nagrody przyznawali organizatorzy. Nasze zawodniczki: Marysia Dobrowolska, Iza Maćków, Paulina Taratuta oraz Kasia Zienkiewicz (wszystkie z klasy Ib) brały udział w Turnieju po raz pierwszy. Było to dla nich sprawdzenie swoich sił i możliwości oraz okazja do przyjrzenia się zasadom i przebiegowi konkursu. Jednak już i tym razem dziewczęta popisały się przyrodniczymi umiejętnościami, dzięki czemu zostały posiadaczkami nagród rzeczowych, min. słuchawek.

 Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie, to modelowy sposób na edukację przyrodniczą. Uczestnicy konkursu muszą popisać się wiedzą i umiejętnościami w dziedzinie rozpoznawania gatunków grzybów, drzew iglastych i liściastych (rozpoznawanie drewna, liści i innych części roślin), zwierząt, a także ich odgłosów, tropów i śladów. Wymagana jest również umiejętność obliczania miąższości drewna.

Organizatorami tej znakomicie przygotowanej imprezy są Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych oraz Nadleśnictwo Prudnik.

Jolanta Flakowska

 

Czytaj więcej...

Podsumowanie etapu giminnego konkursów przedmiotowych

 

Czytaj więcej...

Zielona szkoła w Rewalu

No to od początku:

Co i gdzie? – Zielona szkoła w Rewalu.

Kto? –Prawie cała klasa IIa, połowa IIb i reprezentacja Ib i Ic oraz opiekunowie: M. Hetmańska, I. Misztal i J. Flakowska.

Kiedy?  - od 14.05 do 19.05. 2017 r.

Dlaczego? – Bo bardzo chcieliśmy uczyć się inaczej niż w szkole.

Podczas tygodnia pracy w ramach zielonej szkoły zdobywaliśmy konkretną wiedzę i umiejętności. Zacieśnialiśmy i poprawialiśmy nasze relacje, uczyliśmy się organizowania i dzielenia pracy w grupie,  nabieraliśmy umiejętności społecznych i kulturowych.

Opanowaliśmy bardzo konkretne treści zawarte w podstawie programowej j. polskiego, historii, matematyki, geografii, biologii, chemii i zajęć artystycznych.

Zdobyliśmy Międzyzdroje, Rewal, Trzęsacz, Kołobrzeg,  niemiecki Ahlbeck, Świnoujście, Kamień Pomorski. Odwiedziliśmy Woliński Park Narodowy oraz Cichowo – „Soplicowo”.

A wszystko to działo się w znakomitej atmosferze – doskonałe humory i świetna pogoda nas nie opuszczały.

Jolanta Flakowska

 

 


Czytaj więcej...

Dzień Matki

 

 Dnia 18.05.2017 roku w naszym gimnazjum odbył się Dzień Mamy. Tak ważne święto zostało zaakcentowane również przez naszych uczniów, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania. Program artystyczny przygotował Pan Ireneusz Misztal wraz z Paniami  Agnieszką Pieczarą, Marzeną Zawadzką- Maćków i Aldoną Stępniewicz. Pani Jadwiga Szwarzer wraz z uczniami przygotowała drobne upominki w postaci kwiatów. Cała uroczystość była podniosła i mamy nadzieję, że każda mama choć przez chwilę oderwała się od rzeczywistości i dała porwać pięknej prozie i przepięknie wykonanym piosenką. A z okazji  tego święta przesyłamy dla wszystkich mam ten bukiet:

Aldona Stępniewicz

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE

 

Od 04.05.17r. do 11.05.17r. w naszej szkole obchodziliśmy tydzień europejski. W czwartek na korytarzach rozbrzmiewała muzyka z różnych państw europejskich, w piątek uczniowie mogli zobaczyć narodowe tańce poszczególnych państw UE.

W poniedziałek klasy stanęły do quizu i tu najlepsza okazała się klasa IIb.

We wtorek uczniowie w czteroosobowych drużynach biegali po szkole i bawili się w podchody.

W tej konkurencji wyniki są następujące:

I miejsce: IIIb - 66 punktów
II miejsce: Ia - 63,5 punkta
III miejsce: IIIc - 49,5 punkta

Ze względu na egzaminy próbne pogadanki w klasach I odbyły się 17.05.17r. Członkowie klubu europejskiego przygotowali prezentacje i przedstawili najmłodszym uczniom naszej szkoły najważniejsze fakty o Unii Europejskiej.

Ponadto odbył się konkurs na najpiękniejszą budowlę, trudno było nam wybrać i I miejsce przyznaliśmy klasie Ia i IIIb.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i zapraszamy za rok ;-)

Klub Europejski

Czytaj więcej...

Tydzień Bibliotek

 

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2017 jest „Biblioteka. Oczywiście!”

 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

                12 maja 2017  roku w naszej bibliotece gościliśmy wszystkie grupy przedszkolne. Brały one udział w przygodzie z książką. Gimnazjalistki z III c: Ola, Julia, Weronika, Jesika i Patrycja czytały maluchom bajki, wiersze, sprawdzały znajomość tekstów, poprzez zadawanie pytań. Był czas na wspólną zabawę, zdjęcia oraz popisanie się zdolnościami recytatorskimi przez maluchy.

                Cele imprezy zostały osiągnięte. Uczestnicy spotkania byli zadowoleni, zapewniali, że książki będą pełniły ważną rolę w ich życiu.

 

Czytaj więcej...

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

W piątek 28 kwietnia 2017 roku w naszej szkole  miała miejsce  uroczystość  upamiętniająca 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przez całą społeczność szkolną,   Marysia Dobrowolska z kl. I b przedstawiła prezentację zawierająca rys historyczny tego wydarzenia. Akademia odbywała się w holu głównym, który dzięki wspaniałej scenografii  został zamieniony w dwór szlachecki. Chłopcy z klasy I a w krótkiej scenie, którą odgrywali przy suto zastawionym stole podczas biesiady szlacheckiej, przedstawili okoliczności  uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie oglądający przedstawienie mieli też możliwość wysłuchania wiersza oraz  piosenki  w wykonaniu  Laury Barnowskiej z kl. II b. Rotę na flecie zagrała Wiktoria Paszkowska. Melania Zwadło z kl. III b oraz Oliwia Hauzer z III a  wykonały przejmujący taniec obrazujący burzliwe losy naszej ojczyzny.  Uroczystość została przygotowana przez panie Katarzynę Sokół,  Agnieszkę Pieczarę oraz pana Ireneusza Misztala.

Julia Pieczara. kl. I b

Czytaj więcej...

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2017

W sobotę, 22.04.2017 r., odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym, od kilku lat tradycyjnie organizowanego w Korfantowie, którego koordynatorem był pan Piotr Krzywicki.
W konkursie wzięły udział cztery drużyny reprezentujące szkoły podstawowe powiatu nyskiego oraz trzy drużyny gimnazjalne. Drużyny ze szkoły podstawowej liczyły po czterech zawodników, a drużyny z gimnazjum po trzech.
Wszyscy walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz o wysokie noty na punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem pani Jolanty Flakowskiej zawodnicy ratowali poszkodowanych w wypadku rowerowym, który skończył się złamaniem otwartym lewego przedramienia jednej z ofiar i krwotokiem z nosa u drugiej z ofiar. Scenkę wypadku odgrywały pozorantki będące członkiniami Szkolnego Koła PCK działającego przy Gimnazjum w Korfantowie.
Finalnie, sędziowie zawodów wyłonili zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

 

Czytaj więcej...

KONKURS BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

W dniu 22.04.2017 r. w naszej szkole odbył się powiatowy etap konkursu BRD. Uczniowie zmagali się  z testem, krzyżówkami,  udzielaniem pierwszej pomocy oraz torem przeszkód, dzielnie walcząc o awans do etapu wojewódzkiego. Naszą szkołę reprezentowali Jakub Kula, Michał Czyż oraz Filip Markowski, którzy zdobyli pierwsze miejsce i będą reprezentować powiat nyski w finale. W konkurencji indywidualnej Michał Czyż zajął drugie miejsce.

Życzenia Wielkanocne 2017

Złoty medal chłopców w Wojewódzkich Igrzyskach LZS w piłce koszykowej

 

12 kwietnia 2017 r. Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie było organizatorem finału  wojewódzkiego  w piłce koszykowej chłopców rozegranego w ramach Wojewódzkich Igrzysk LZS 2017. Uczestnikami finału byli zwycięzcy wcześniejszych zawodów półfinałowych, a wśród nich gimnazjaliści z Korfantowa. Ponadto w finale wystąpiły reprezentacje gimnazjów w Pokoju, Rudnikach i Chróścinie Opolskiej. 

Czytaj więcej...

Zajazd na Soplicowo

Czytaj więcej...

Konkurs Poezji Obcojęzycznej 2017

 

 

03.04.2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Obcojęzycznej.  Trudna to sprawa, trudne wyzwanie nauczyć się wierszy na pamięć i to jeszcze w języku obcym. Chętnych jednak nie zabrakło. 9 osób deklamowało wiersze w języku angielskim, a 6 w języku niemieckim

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziś ogłaszamy wyniki, a nagrody wręczymy na najbliższym apelu. Chcemy pochwalić Was przed całą szkołą. Niech wszyscy wiedzą jakie zdolne z was dzieciaki.


Czytaj więcej...

Drukarka 3d, fizyka na rowerze, ciekawa chemia…, czyli Festiwal Nauki „Sztuka eksperymentu”

 

Festiwal Nauki Sztuka Eksperymentu, to w gminie Korfantów okazja do zaspokojenia naukowej ciekawości, wykonywania samodzielnie doświadczeń oraz bezpośredniego kontaktu z naukowcami z uczelni województwa opolskiego i śląskiego. Planowany od września ubiegłego roku Festiwal odbył się w Gimnazjum w Korfantowie w piątek 31 marca br., goszcząc prawie 300 jego uczestników.

Na to niezwykłe naukowe zdarzenie zaproszenie wystosowali: dyrektor Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie oraz Kluby Młodego Odkrywcy „Szperacze” i „Trzaśnięte próbówki”.  Watro dodać, że „Szperacze” będą uczestniczyć w tym roku w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który odbędzie się 3 czerwca na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

 

Czytaj więcej...

Opowiem ci wierszem…

Światowy Dzień Poezji to  święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Dzień ten obchodzony jest głównie w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich.

Dlatego  24 marca 2017 roku z okazji Światowego Dnia Poezji nasze gimnazjum gościło lokalnych poetów: Edmunda Borzemskiego, Danielę Długosz – Pęcę, Danutę Babicz – Lewandowską, Teresę Nietykszę, księdza Manfreda Słabonia, Witolda Hreczaniuka, Piotra Żarczyńskiego, Jana Szczurka, Waltera Pykę. Impreza odbyła się w szkolnej bibliotece, a została przygotowana przez panie Stanisławę Faron – Mroczko oraz Agnieszkę Pieczarę.

 

Czytaj więcej...

Wynik Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego

 W finale Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego, który odbył się 23.03.2017 r. w Tułowicach wzięło udział 26 uczniów gimnazjów z powiatów: opolskiego, prudnickiego i nyskiego.

 Nasze Gimnazjum reprezentowali: Michał Szczygielski i Sara Mierzejewska. Odpowiadając na 50 pytań testowych przygotowanych przez organizatora konkursu zajęli kolejno VI i IX miejsce. Warto dodać, że walka była zacięta, a poszczególne miejsca dzieliła od siebie zaledwie jednopunktowa różnica.

JF

Awans do finału Wojewódzkich Igrzysk LZS w piłce koszykowej chłopców

 

23 marca 2017 r. Gimnazjum w Tarnowie Opolskim było organizatorem półfinału  wojewódzkiego  w piłce koszykowej chłopców rozegranego w ramach Wojewódzkich Igrzysk LZS 2017. W zawodach wzięło udział  5 drużyn reprezentujących gimnazja w Tarnowie Opolskim, Chróścinie Opolskiej, Korfantowie, Turawie i Izbicku.  W wyniku losowania  zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Gimnazjaliści z Korfantowa w grupie  pokonali  15:11 Tarnów Opolski  i ulegli 5:13 Chróścinie Opolskiej, która 27:2 pokonała również Tarnów Opolski. W grupie II Gimnazjum w Izbicku pokonało 30:4 reprezentację Gimnazjum w Turawie. W półfinałach Gimnazjum w Chróścinie Opolskiej pokonało 21:6 Gimnazjum w Turawie, a nasza drużyna wygrała 15:9 z gimnazjalistami z Izbicka i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego.

Czytaj więcej...

Projekty czytelnicze

 

21 marca 2017 roku w Międzynarodowym Dniu Poezji w gimnazjum odbyły się projekty czytelnicze. Celem tego przedsięwzięcia była reklama nowości zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
                Każda klasa za zadanie miała zaprezentować książkę tak, aby zachęcić innych do czytania.
                Wszystkie prezentacje były oryginalne i bardzo ciekawe.

 

               

Czytaj więcej...

Potyczki matematyczne 2017

 

Dnia 18.03.2017 roku w naszym gimnazjum odbyły się już po raz 18  Powiatowe Matematyczne Potyczki Gimnazjalne. W zmaganiach z matematyką w tym roku wzięło udział 13 uczestników z różnych gimnazjum powiatu nyskiego, a oto wyniki:

I  miejsce: Kinga Szczecińska z  Gimnazjum nr 4 w Nysie

II miejsc było aż trzy  i zajęli je:Bartosz Chomiński z Gimnazjum nr 4 w Nysie,  Julia Zubel również z Gimnazjum nr 4 w Nysie oraz Adam Strombek z Gimnazjum w    Korfantowie

III miejsce Aleksandra Rembacz  z Gimnazjum w    Korfantowie.

Drużynowo I miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 W Nysie. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy  dalszych sukcesów w matematyce.

 

Czytaj więcej...

Targi Edukacyjne 2017

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne „Ogarnij się! Już czas”

 

 

W ubiegłym tygodniu br. każda z klas pierwszych uczestniczyła w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych pt. Ogarnij się! Już czas, prowadzonych przez terapeutę uzależnień Pana Pawła Andrzejuka  ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ludzi Uzależnionych To Człowiek w Opolu. Tematyka zajęć dotyczyła uzależnień behawioralnych, a przede wszystkim uzależnień od środków psychoaktywnych. Ich głównym celem było uczenie młodzieży mądrego korzystania z Internetu i komputera oraz uświadomienie zagrożeń związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych – alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Prowadzący obalał mity krążące wokół substancji uzależniających. Starał się wskazywać na pozytywne strony życia w abstynencji.

Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy chętnie zabierali głos dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Mamy nadzieję, że udział w zajęciach zaowocuje dokonywaniem przez młodzież mądrych wyborów w oparciu o wiedzę i własne przekonanie o tym, że do realizowania swoich pragnień i marzeń nie potrzebują żadnych „wspomagaczy” w postaci używek.

 

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny

Czytaj więcej...

ZAPRASZAMY NA III TARGI EDUKACYJNE

ZAPRASZAMY NA III TARGI EDUKACYJNE

 

Już wkrótce uczniowie klas trzecich staną przed trudną decyzją związaną z wyborem zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej. Aby ułatwić gimnazjalistom poznanie oferty edukacyjnej szkół, organizujemy w naszej szkole

III TARGI EDUKACYJNE.

Targi odbędą się w piątek 3 marca 2017 r. w godzinach 1245 – 1415.

 

W targach udział zapowiedzieli przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z Nysy, Prudnika, Tułowic i Niemodlina.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności Trzecioklasistów, ich Rodziców i Wychowawców.

 

Organizatorzy

III Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena

Czesław Niemen, a właściwie Czesław Juliusz Wydrzycki - wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. Urodzony 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka, pochowany na warszawskich Powązkach w 2004 r.

 

Jeden z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku.

Dla społeczności Gimnazjum w Korfantowie jest patronem szkoły. Każdego dnia staramy się pamiętać o przesłaniu płynącym z jego twórczości, ale jest taki szczególny dzień w roku, kiedy upamiętniamy jego postać - Dzień patrona szkoły. Kulminacyjnym punktem obchodów jest Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena. Ta cykliczna impreza miała w tym roku miejsce ósmego lutego.

Czytaj więcej...

Naukowe spotkanie z poezją

 


Edukacyjne warsztaty ze znaną opolską poetką panią Danutą Babicz-Lewandowską odbyły się dnia 3 lutego w bibliotece szkolnej naszego gimnazjum. Inicjatorem spotkania była grupa projektowa z kl. II c. Dziewczyny pracujące pod opieką pani A. Pieczary postanowiły napisać baśń, dlatego bardzo zależało im na spotkaniu z literatką. Ponadto warsztaty miały  na celu przybliżenie młodzieży  literatury, z którą mamy styczność na co dzień, lecz po prostu nie dostrzegamy jej piękna. Nic więc dziwnego, iż warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Studyjna wizyta w Nadleśnictwie Tułowice

 

 

Grupa realizująca projekt pt „Szakal złocisty w Polsce? – gatunki inwazyjne” odbyła w miniony czwartek, 02.02.2017 r. studyjną wizytę w Nadleśnictwie Tułowice.  Dzięki informacjom przekazanym przez pana Pawła Zmorawskiego, projekt wzbogacił się o nowe treści. Szczególnie cenne były dane przedstawiające gatunki inwazyjne na naszym terenie.  Z efektami pracy zapoznamy podczas Festiwalu projektów.

Opiekun grupy

Jolanta Flakowska


Czytaj więcej...

PAN SIĘ NAM NARODZIŁ! ALLELUJA!


Nasza młodzież na spektaklu poetycko-kolędowym

PAN SIĘ NAM NARODZIŁ! ALLELUJA!


Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

 

W dniu 25 stycznia 2017 roku odbył się w Zespole Szkół w Łambinowicach etap gminny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 3 uczniów naszego gimnazjum, 4 z gimnazjum w Łambinowicach i 1 uczennica z gimnazjum w Graczach.

Nasi uczniowie zajęli 3 pierwsze miejsca:

 1. Michał Szczygielski – opiekun Małgorzata Hetmańska
 2. Aleksandra Rembacz – opiekun Ryszard Lorenc
 3. Adam Strombek – opiekun Małgorzata Hetmańska

Gratulujemy!

ELIMINACJE MIEJSKO-GMINNE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNEGO

 

23 stycznia 2017 roku odbyły się w Zespole Szkół w Łambinowicach eliminacje miejsko - gminne Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W  konkursie uczestniczyło 11 uczniów: 3 uczniów naszego gimnazjum i 8 z gimnazjum w Łambinowicach. Nasi uczniowie zajęli trzy pierwsze miejsca: I miejsce uzyskał Adam Strombek, II miejsce - Sara Mierzejewska i III miejsce - Kacper Rzepski. Opiekunem uczniów była Marzena Zawadzka- Maćków.

Teatr Młodego Pokolenia

 

 

 

  19 stycznia 2017 roku w korfantowskim gimnazjum gościliśmy Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali spektakl II część „Dziadów” Adama Mickiewicza.Przedstawianie podobało się widzom, byli pod wrażeniem gry aktorskiej i przesłania jakie wynika z II części „Dziadów”.

           

Czytaj więcej...

Życzenia 2016

WYNIKI KONKURSU NA NAJCIEKAWSZĄ ŚWIĄTECZNĄ DEKORACJĘ

I MIEJSCE: klasa Ib i III b

II MIEJSCE: IIa i IIb

III MIEJSCE: Ic i IIc

 

Czytaj więcej...

Z wizytą w PUP w Nysie

 

Grupka uczniów z klasy IIc udała się z wizytą do Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie w ramach realizowanego projektu gimnazjalnego Fajny zawód, drogą do kariery.  Na spotkaniu z doradcą zawodowym – Panią Agnieszką Wajdzik, gimnazjaliści dowiedzieli się o tym, jak ważny jest wybór przyszłej drogi rozwoju osobistego. Zdaniem doradcy, warto poznawać siebie, rozpoznając swoje mocne i słabe strony, by móc odpowiednio kreować własną ścieżkę zawodową. Uczniowie mieli możliwość rozpoznania swoich predyspozycji zawodowych w oparciu o ankietę skłonności zawodowych. Ależ byli zadowoleni, kiedy okazało się, że otrzymane przez nich wyniki ankiety są zgodne z ich preferencjami, a zawody które wzbudzają ich zainteresowanie znajdują się na liście zawodów deficytowych bądź zawodów w równowadze. W dalszej części spotkania projektowicze uzyskali mnóstwo cennych informacji w zakresie badanego problemu. Wiedzą już, które zawody, zdaniem specjalistów, uważane są za atrakcyjne i dlaczego oraz na czym polega praca w tych zawodach.

Zdobyte przez siebie informacje gimnazjaliści zaprezentują swoim koleżankom i kolegom na Festiwalu Projektów zaplanowanym na dzień 21 marca 2017 r.

E. Sternik – opiekun projektu


Poranek z książką

Czytaj więcej...

Czytanie łączy pokolenia

 

 

Czytanie uczy myślenia, daje wiedzę, pobudza wyobraźnię, pomaga zrozumieć siebie, innych ludzi i świat. Zbliżą dorosłych i młodzież, czyli łączy pokolenia.

 

            10 XII 2016 roku, w Gimnazjum im. Czesława Niemena, odbył się bogaty blok imprez promujących czytelnictwo pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”.

            Głównym celem wydarzenia było uwrażliwienie uczniów na piękno słowa pisanego, rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań oraz zamiłowań czytelniczych gimnazjalistów. Na tę okoliczność zaproszono władzę samorządową, którą reprezentowała Naczelnik Oświaty pani J. Grzegorzewicz, przewodniczącą Rady Rodziców – p. A. Małachowską, Prezeskę Uniwersytetu III Wieku – p. M. Wiśniewską, przedstawicielkę środowisk twórczych - poetkę p. Danutę Babicz-Lewandowską oraz panie bibliotekarki z Publicznej Biblioteki w Korfantowie – p. T. Kobylańską i p. B. Znojek.

Czytaj więcej...

Mikołajki 2016

Czytaj więcej...

Dzień Piernika

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli posmakować naszych pierniczków - zapraszamy za rok na kolejne ;-)
Klub Europejski
 

Monika Radom

Czytaj więcej...

Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

 

Etap szkolny konkursu biologicznego został rozstrzygnięty i już wiadomo, kto będzie reprezentował nasze gimnazjum na etapie gminnym. Konkurs odbył się 17 listopada 2016 r. Wzięło w nim udział 7 uczniów z klas III.

O kolejne laury walczyć będą: Sara Mierzejewska, Kacper Rzepski i Karolina Szelwach.

Gratulacje i życzenia powodzenia na etapie gminnym!

Jolanta Flakowska

Dzień Niepodległości 2016

10 listopada 2016 r. w Gimnazjum im. Cz. Niemena obchodzono Święto Odzyskania Niepodległości. Uroczysty apel rozpoczął się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Następnie zebrani wysłuchali krótkiego rysu historycznego wygłoszonego przez panią Katarzynę Sokół.            

Po krótkim przerywniku muzycznym w wykonaniu Macieja Niewrzola rozpoczął się program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Katarzyny Sokół, Agnieszki Pieczary oraz Ireneusza Misztala.  Młodzież zaprezentowała poezję polską oraz piękne piosenki mówiące o miłości Ojczyzny. W czasie przedstawienia wzruszający taniec z flagą Polski wykonała Melania Zwadlo.

W końcowej części spotkania głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Sinicka, która  w krótkim przemówieniu zachęciła zebranych do refleksji i krótkiej zadumy nad okrutnymi i bolesnymi losami naszej Ojczyzny. Pani dyrektor przypomniała, że warto pamiętać o wydarzeniach, które pokazują siłę i waleczność Rzeczypospolitej, która wbrew wszelkim przeciwnościom odzyskała niepodległość.

Karolina Szelwach, kl. III a

Czytaj więcej...

Kolejna edycja programu profilaktycznego Noe w naszym gimnazjum

10 listopada 2016 r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w programie profilaktycznym Noe. Ponownie realizatorem programu był Pan Mariusz Kajda - specjalista terapii uzależnień, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Lutej k/Kielc oraz ośrodka – Dom Monaru w Krakowie. A towarzyszył mu Pan Grzegorz Ofiara – instruktor terapii uzależnień.

Czytaj więcej...

Konkurs z Języka Angielskiego

 

Wyniki eliminacji szkolnych do gminnego konkursu z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na etapie gminnym.

 Monika Radom

Spotkanie z policjantem


Odpowiedzialność prawna nieletnich – pod takim hasłem odbyło się 2 listopada 2016 r. spotkanie uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum z sierż. Mateuszem Łozińskim z Komisariatu Policji w Korfantowie. Pan policjant, w oparciu o Ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich, wyjaśnił  młodzieży pojęcie nieletni, czyn karalny i demoralizacja, przytoczył przykłady zachowań świadczących o demoralizacji, popełnieniu czynu karalnego, czy też przestępstwa. Uczniowie zostali zapoznani z katalogiem środków wychowawczych i poprawczych, jakie może zastosować sąd rodzinny wobec nieletniego.

Czytaj więcej...

Zwycięzcy III Konkursu Ekologicznego

 

 

20 października 2016 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się uroczyste wręczenia nagród zwycięzcom III Konkursu Ekologicznego „Piękno środowiska naturalnego” propagującego wiedzę o ekologii i ochronie środowiska z elementami wiedzy o wędkarstwie.

 Konkurs zorganizowany został we współpracy z Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, a ściślej z Kołem Korfantów. Do zmagań o laur najlepszego ekologa przystąpili wszyscy uczniowie I klasy gimnazjum, wśród których najlepszymi okazali się:

1. Krzysztof Rojek z klasy Ib

2. Maria Dobrowolska z klasy Ib,

3. Bartosz Wołoszczuk z klasy Ia

Czytaj więcej...

Dzień próby

 

Tuż przed Dniem Edukacji Narodowej - 13 października br., pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawczyniami ruszyli do Arboretum w Lipnie koło Niemodlina. Tam, zajęcia na świeżym powietrzu oraz poczęstunek przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Tułowice pod kierunkiem pana Pawła Zmorawskiego, specjalisty do spraw edukacji leśnej, ochrony przyrody, gospodarki rolnej i lasów niepaństwowych.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji 2016

 

Czytaj więcej...

,,Głośne czytanie na bibliotecznym dywanie”

 

            Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma już 15 letnią tradycją, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu w wielu miejscach i bibliotekach organizowane jest wspólne, głośne czytanie.

Czytaj więcej...

Dzień chłopaka 2016

Czytaj więcej...

Światowe Dni Tabliczki Mnożenia w Korfantowie

 

 30 września to ważna data dla matematyków w tym roku szkolnym, gdyż to właśnie w ten dzień obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Konkurs rozpoczął się jednak znacznie wcześniej, ponieważ przez cały tydzień przeprowadzane były eliminacje do konkursu, które wyłoniły po  troje uczniów reprezentujących swoje klasy. To właśnie tych 27 uczniów przystąpiło do głównego konkursu 30 września. Walka była zacięta, odbyło się 6 konkurencji, w których uczniowie musieli się wykazać biegle znajomością tabliczki mnożenia, ale również i sprytem matematycznym. Komisja po burzliwych obradach wyłoniła najlepszych z najlepszych, czyli Mistrzów Tabliczki Mnożenia i są to: Patryk Korociński, Dominik Ludwig, Emilia Dawidowicz- klasa III a, Sara Mierzejewska, Weronika Grittner, Michał Szczygielski – klasa III b, na drugim miejscu uczniowie z klasy III c Aleksandra Rembacz, Weronika Pomietło oraz Izabela Paśniewicz, a na III miejscu pojawili się egzekwo uczniowie z klasy II c – Dominika Nowotny, Patrycja Igielska, Wiktoria Gach oraz uczniowie z klasy I b – Katarzyna Warchoł, Izabela Maćków i Katarzyna Zientkiewicz.

Wszystkim wygranym oraz uczestnikom gratulujemy

 Aldona Stępniewicz- Koordynator akcji.

Czytaj więcej...

,,Quo vadis” Henryka Sienkiewicza czytano w parkach, kawiarniach, na statkach, na szczytach gór, w jednostkach wojskowych i w Korfantowskim gimnazjum.

 

 

7.09.2016 r. w naszej szkole odbyła się piąta już edycja ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Wybrane fragmenty czytali nauczyciele: pani Monika Radom, pani Jolanta Flakowska, pani Agnieszka Pieczara, pan Ireneusz Misztal  oraz uczniowie: Anna Staszków, Julia Pieczara, Maria Dobrowolska, Adam Strąbek, Michał Szczygielski, Kacper Rzepski.

Na początku pani Jolanta Flakowska przeczytała nam list prezydenta Andrzeja Dudy, który zachęcił do tegorocznej edycji Narodowego Czytania. Usłyszeliśmy też jak ważna jest umiejętność czytania dla rozwoju cywilizacji, gromadzenia i przekazywania wiedzy, kreowania wyobraźni. Następnie Julia Martyna i Weronika Pomietło przybliżyły nam historię czytanej powieści. Miłą niespodziankę sprawiła nam  pani Monika Radom, która  przeczytała fragment ,,Quo vadis” w języku angielskim.

Tegoroczną edycję Narodowego Czytania śmiało można uznać za udaną. Cieszy fakt, że nasze gimnazjum dołożyło swoją cegiełkę do ogólnonarodowej akcji. Koordynatorem wydarzenia była szkolna biblioteka i pani Stanisława Faron -Mroczko

Weronika i Julia kl.IIc

Czytaj więcej...

Nasze KMO na Pikniku Naukowym w Warszawie

 Ten rok był wyjątkowy - dwie ekipy KMO brały udział w Pikniku Naukowym w Warszawie. W trakcie pokazów nasi klubowicze udzielali wywiadów dziennikarzom, dzięki czemu o naszej naukowo-eksperymentalnej działalności i popularyzowaniu nauki pisano w warszawskich mediach oraz na stronie Centrum Nauki Kopernik.

Poniżej zamieszczony został fragment artykułu – wywiad z Dawidem Bogonem oraz Tomkiem Misztalem. Więcej na stronie Centrum Nauki Kopernik :

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 KLAS I-II

 

 

Wyjątkowo szybko minęło 10 miesięcy, 24 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich pożegnali się na dwa miesiące ze szkołą.

Na uroczystym apelu Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka życzyła miłych i bezpiecznych wakacji, wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, dyplomy za szczególne osiągnięcia oraz pożegnała Panią wicedyrektor Annę Sieję.

Apel zakończyło przedstawienie przygotowane przez uczniów i wychowawców klas II.

 

Monika Radom

 

Czytaj więcej...

Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło...

 

"Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,

wtedy dopiero wszystko się

zaczyna…"

 

Klasy III po raz ostatni w murach naszej szkoły odebrały świadectwa i dyplomy. Na apelu głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka oraz Pan Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik. Nie do wiary, że już minęły 3 lata i nadszedł czas pożegnania.

 Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w dalszej nauce i pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły są dla Was zawsze otwarte !

 Monika Radom


 

Czytaj więcej...

Gminne Zawody Ochotniczej Straży Pożarnej

 

W dniu 17 czerwca 2016 na boisku szkolnym przy gimnazjum im. Cz. Niemena w Korfantowie odbyły się Gminne Zawody Ochotniczej Strazy Pożarnej.

 A oto wyniki:

Czytaj więcej...

DZIĘKUJEMY

BAL ABSOLWENTÓW 2016

Czytaj więcej...

Język niemiecki

 

 

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursów z języka niemieckiego, które odbyły się w tym roku szkolnym.

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego zakończył się wielkim sukcesem Vanessy Korgiel.  Dwudziestu uczestników brało udział w etapie szkolnym. Do drugiej części (etap gminny) zakwalifikowało się 10 uczniów a do finału 1 osoba. To właśnie Vanessa. Napisała tak świetnie, że zdobyła tytuł laureatki. Wielka gala wręczenia nagród, z której możecie obejrzeć zdjęcia, odbyła się w Opolu z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Konsulatu Niemiec w Opolu, oraz Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim.

Czytaj więcej...

„Morderstwo w szkolnej bibliotece”

 

4 czerwca 2016 r. odbyła się druga edycja Nocy Bibliotek w całej Polsce.Gimnazjum w Korfantowie po raz pierwszy przystąpiło do tej ogólnopolskiej akcji.
            3 czerwca szkolna biblioteka przygotowała na ten specjalny wieczór wiele atrakcji związanych z książką, muzyką i filmem.  Motywem tego wieczoru, była literatura kryminalna, a więc morderstwo.
            Spotkaliśmy się o godz. 18: 00 w bibliotece szkolnej. Następnie poznaliśmy życie i twórczość Agaty Christie oraz czytaliśmy fragmenty jej dzieł, takie jak „Morderstwo w Orient Expressie” i „Śmiertelną Klątwę”. Potem dla relaksu charakteryzowaliśmy się na bohaterów książkowych. Była to przednia zabawa, gdyż nasza koleżanka Olimpia profesjonalnie wykonała nam makijaże. O godz. 21: 00 zjedliśmy kolację, a o 22: 00 rozpoczęła się emisja filmu „Morderstwo w Orient Expressie”. Noc w bibliotece zakończyła się o 24: 00, była dla nas wspaniałą zabawą, podczas której wiele się nauczyliśmy. Akcję przygotowały nauczycielki Stanisława Faron – Mroczko i Agnieszka Pieczara.

Czytaj więcej...

Dzień Dziecka 2016

 

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. W tym dniu każde dziecko oczekuje specjalnego traktowania oraz niepowtarzalnych atrakcji. Dziś w naszej szkole był specjalny apel na którym każdy uczeń otrzymał słodki upominek ufundowany przez Rade Rodziców za co ogromnie dziękujemy.

Samorząd Uczniowski

Rok Miłosierdzia, papież, poeci, młodzież i Szwedzka Górka

 

 

29 maja 2016 r. w niedzielę o godz. 16:00 zostały otwarte podwoje świątyni w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce dla pięknego słowa i pięknej muzyki.
            Odbyło się tam niezwykłe wydarzenie, a mianowicie spektakl poetycko – muzyczny pt.: ” BOGATY W MIŁOSIERDZIU SWOIM BÓG”. Program ten nawiązywał do Roku Świętego Miłosierdzia,  96 urodzin Jana Pawła II, 11 rocznicy odejścia do Pana i 2 rocznicy kanonizacji.

Czytaj więcej...

Przyrodnicza edukacja w terenie

 

 

W VIII Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie, który odbył się 25 maja w Kubicach, startowało 8 czteroosobowych drużyn z powiatu nyskiego i prudnickiego.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrody za udział w konkursie. Im lepsze wyniki, tym bardziej wartościowe nagrody przyznawali organizatorzy. Jak widać na zdjęciach, nasi zawodnicy: Dawid Bogon, Marek Kłonowski oraz Antoni Misztal i Tomasz Misztal popisali się przyrodniczymi umiejętnościami, dzięki czemu zostali posiadaczami piłek futbolowych.

Czytaj więcej...

Wrocław pod znakiem wody

 

 

24 maja b.r. uczniowie klas Ia i Ib udali się na wycieczkę do Wrocławia. Spod szkoły wyruszyliśmy z małym opóźnieniem, ale udało się szczęśliwie dotrzeć na czas.
  Pierwszym punktem wyprawy był przepiękny Ostrów Tumski (oczywiście otoczony przez wody płynące i stojące), który wywarł na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, z których jedna pojechała do Aquaparku, natomiast druga do ogrodu zoologicznego oraz na rejs statkiem po Odrze.

Kolejną atrakcją było długo wyczekiwane Hydropolis, które niepodważalnie najbardziej zachwyciło wycieczkowiczów. Właśnie tam, mogliśmy doświadczyć i dowiedzieć się  najciekawszych faktów o tej de facto wszystkim dobrze znanej substancji - wodzie.
  Uczniom bardzo podobała się ta wycieczka. Oprócz zwiedzania i dowiadywania się, fajnie było spędzić trochę czasu poza szkołą i ze sobą.

Iza Woźny

Czytaj więcej...

Dzień Mamy 2016

 

 

  

Dnia 19.05.2016 roku odbyło się w Korfantowie zebranie z rodzicami, ale nie było to zwyczajne zebranie. Przede wszystkim zostały zaproszone na to spotkanie wszystkie mamy naszych uczniów, a okazją do takiego spotkania był zbliżający się Dzień Matki. Uczniowie naszego gimnazjum  pod opieką nauczycieli Zespołu Matematyczno- Przyrodniczego w taki sposób chcieli uczci ten najważniejszy dzień w roku. Pojawiły się wiersze i piosenki  pełne liryki, podziękowań, przeprosin za nie zawsze odpowiednie zachowanie, a całość uświetniły pełne miłości, kwiatów i serduszek prezentacje multimedialne. Po takiej  uczcie duchowej w niejednym oku  przybyłych mam pojawiła się łza, a serduszko zostało zmiękczone i wszystkie grzechy pociech przynajmniej na pewien czas zostały zapomniane.

I cóż Drogie Mamy nie wypada nam nic innego jak dołączyć się do życzeń wyśpiewanych i wyrecytowanych przez dzieci.

                                                                     

Aldona Stępniewicz

Czytaj więcej...

XIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach od 8-15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek.

Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku nasza szkoła przystąpiła ponownie do ogólnopolskiej akcji.

10 maja nasza czytelnia gościła około 100 przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

                Gimnazjaliści czytali im wiersze, bajki i prowadzili dyskusje na temat czytanych utworów. Każdy przedszkolak otrzymał zakładkę, która zachęcała do czytania i korzystania z biblioteki.

 

Czytaj więcej...

Święto nauki – stawiamy na kształcenie politechniczne

Słowo festiwal z języka łacińskiego tłumaczy się, jako radosny, wesoły, świąteczny. Tak właśnie było 13 maja w piątek, w korfantowskim Gimnazjum podczas Festiwalu Nauki „Sztuka Eksperymentu”, który zachęcił do doświadczania ponad 350 jego uczestników.

Na to niezwykłe naukowe zdarzenie zaproszenie wystosowali: dyrektor Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie oraz Kluby Młodego Odkrywcy „Szperacze” i „Trzaśnięte próbówki”.  Watro dodać, że obydwa kluby uczestniczyły w tym roku w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, który miał miejsce 7 maja na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie.

 

Czytaj więcej...

Sukcesy matematyczne

W dniu 10 maja 2016 roku nasi uczniowie uczestniczyli w konkursie matematycznym „Para może więcej”, który odbył się w Zespole Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie. Na 25 startujących dwuosobowych drużyn zajęli następujące miejsca:

2 miejsce: Bogon Dawid  i Kłonowski Marek

5 miejsce: Misztal Antoni i Misztal Tomasz

Więcej informacji i zdjęcia: http://zsniemodlin.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=414:para-moze-wiecej2&catid=48&Itemid=137

 

 

Czytaj więcej...

FESTIWAL NAUKI „SZTUKA EKSPERYMENTU”

Dyrektor Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie

 

oraz Kluby Młodego Odkrywcy „Szperacze” i „Trzaśnięte próbówki”

 

 

 

mają przyjemność zaprosić państwa na Festiwal Nauki „Sztuka eksperymentu”, który odbędzie się 13 maja 2016 r. w godzinach od 10.00 do 14.00 na terenie gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie przy ul. Adama Mickiewicza 1

W programie Festiwalu:

 

 

 

Czytaj więcej...

Byliśmy na 20. Pikniku Naukowym w Warszawie!!!

20. Piknik Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbył się 07.05.2016 r. na Stadionie Narodowym PGE pod hasłem „Zdrowie”. Piknik to dziesiątki tysięcy odwiedzających, tysiące eksperymentów i doświadczeń, przygotowanych i prowadzonych przez setki naukowców i instytucji badawczych.

W jubileuszowym roku na miłośników nauki czekało ponad 900 pokazów i 212 stoisk przygotowanych przez instytucje z Polski i zagranicy. Była okazja do rozmowy z naukowcami, studentami i popularyzatorami nauki z różnych zakątków kraju i świata. Do tego liczne konkursy i zabawy związane z naukami ścisłymi oraz ze zdrowiem.

 

 

Czytaj więcej...

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 29.04.16r. w piątek odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszego gimnazjum. Młodzież doskonaliła recytację i ruch sceniczny pod kierunkiem pani Katarzyny Sokół i pani Agnieszki Pieczary, a część muzyczna była doglądana przez pana Ireneusza Misztala.

Spektakl miał nam przybliżyć historię Polski za czasów panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego. Nawiązywał do rozbiorów Polski oraz do ustanowienia Konstytucji, która była pierwszą tego typu w Europie, a drugą na świecie – po amerykańskiej.

Czytaj więcej...

„Odwiedziny” w Rodzinnym Domu Dziecka

 

Koniec kwietnia zaowocował kolejnym wspólnym spotkaniem Słuchaczek Uniwersytetu III Wieku  i wolontariuszek z naszego gimnazjum. Ty razem okazją była wizyta Państwa Hanny i Jędrzeja Michalaków, którzy od 12 lat prowadzą Rodzinny Dom Dziecka. Państwo Michalakowie pochodzą z Prudnika, ale ze względów lokalowych (dzieci w ich domu z biegiem lat wciąż przybywało) przeprowadzili się do Kórnicy, leżącej pomiędzy Głogówkiem
a Krapkowicami. Goście przybyli z najmłodszym „przychówkiem” – pięciorgiem dzieci, które znalazły namiastkę prawdziwej rodziny w osobach Pani Hanny i Pana Jędrzeja. Dzieci – czasem po bardzo trudnych i bolesnych przejściach w swoich rodzinnych domach – uczą się tu miłości, tolerancji, akceptacji, ale także samodzielności, oczekując na „wyprostowanie” swojej prawnej sytuacji, a w dalszej kolejności – znalezienie swojej adopcyjnej rodziny na dalsze życie.

Czytaj więcej...

Festiwal projektów 2016

 

 

W czwartek, 28 kwietnia 2016 r., uczniowie klas II pochwalili się wynikami swoich badań i poszukiwań naukowych prowadzonych w ramach realizacji projektów gimnazjalnych.

Przed publicznością składającą się z uczniów klas pierwszych oraz przed gronem pedagogicznym wystąpiło 16 zespołów.  Widzowie byli jednocześnie jury, które na indywidualnych kartach oceny projektu, wyrażało swoją opinię o sposobie przedstawienia każdego z szesnastu różnorodnych tematów.

Należało ocenić sposób prezentacji, zaangażowanie każdego z członków grupy projektowej, dobór metod, ogólne wrażenie oraz to, czy nie został przekroczony limit czasowy przeznaczony na wystąpienie, tj. 10 minut. Oceniający mieli do dyspozycji od 1-6 punktów, i w tej skali oceniali każdy z zespołów. Zadanie nie było łatwe, ze względu na dużą rozmaitość form i tematów prezentacji.


Czytaj więcej...

Naukowe warsztaty z czwartoklasistami

 

Klub Młodego Odkrywcy „Trzaśnięte próbówki” zaprosił ma naukowe warsztaty młodszych kolegów z IV klasy ZSP w Korfantowie. W dniu 27.04.2016 r. odbył się naukowy meeting, w ramach, którego na ośmiu stanowiskach eksperymenty poprowadziły drużyny składające się z trójki klubowiczów oraz trójki młodych adeptów nauki. 

 Na początek wszyscy poruszali mięśnie i umysły w ramach „balonowej rozgrzewki”, by za chwilę przejść do prowadzenia doświadczeń. Warto dodać, że zapału do wytężonego doświadczania i wielu mądrych analiz i wniosków życzyła uczestnikom warsztatów pani dyrektor Małgorzata Sinicka.

Pod czujnym okiem starszych kolegów, a później samodzielnie czwartoklasiści sprawdzali miedzy innymi jak działa chemiczne jojo i zegar jodowy, co się dzieje z cieczą nieniutonowską pod wpływem basów z głośnika i czy da się napompować balonik za pomocą zmrożonej butelki i ciepłej wody w misce. Kolejne ekipy badały napięcie powierzchniowe wody, ciśnienie, właściwości tlenu i dwutlenku węgla oraz sprawdzały, czym właściwie jest styropian.

Czytaj więcej...

Racjonalne żywienie, a zdrowie gimnazjalisty

 27 kwietnia 2016 z uczniami klas pierwszych przeprowadzona została prelekcja „Racjonalne żywienie a zdrowie gimnazjalisty”. W pierwszej części spotkania uczestnicy zostali zapoznani z nową Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej opublikowaną w 2016 r. i opracowaną przez Ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie pod kierownictwem prof. M. Jarosza. 

Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali cennych wskazówek dotyczących racjonalnego sposobu żywienia. Brali udział w dyskusji, w której niejednokrotnie wykazywali się prawidłową wiedzą żywieniową, a także zadawali pytania, na które prowadząca prelekcję odpowiadała. Słuchacze pytali m.in.: Czy w ogóle mogą jeść słodycze? Czy słodycze określane mianem zdrowych są tak naprawdę zdrowe? Czy nadmiar spożywanej soli może powodować jakieś choroby? Czy spożywane produkty powinny zawierać jak najmniejszą czy jak największą ilość sodu? Czy sałatki z restauracji typu KFC, McDonald`s są zdrowe?

Czytaj więcej...

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2016

 

 

W sobotę, 23.04.2016 r., odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym, od kilku lat tradycyjnie organizowanego w Korfantowie, którego koordynatorem był pan Piotr Krzywicki.
W konkursie wzięły udział cztery drużyny reprezentujące szkoły podstawowe powiatu nyskiego oraz trzy drużyny gimnazjalne. Drużyny ze szkoły podstawowej liczyły po czterech zawodników, a drużyny z gimnazjum po trzech.
 Wszyscy walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz o wysokie noty na punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem instruktora pierwszej pomocy PCK, pana Marka Flakowskiego zawodnicy z SP ratowali poszkodowanych w wypadku, który skończył się krwotokiem jednej z ofiar i krwotokiem z nosa u drugiej z ofiar. Natomiast gimnazjaliści ratowali poszkodowanego z krwotokiem z nosa oraz popisywali się umiejętnością wykonani RKO. Scenkę wypadku odgrywały pozorantki będące członkiniami Szkolnego Koła PCK działającego przy Gimnazjum w Korfantowie.
Finalnie, sędziowie zawodów wyłonili zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Czytaj więcej...

II GIMNAZJALNY ZAJAZD NA SOPLICOWO

Nasza szkoła ponownie była organizatorem ciekawej i wartościowej imprezy dla gimnazjalistów. We wtorek 12.04. odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski: II Gimnazjalny Zajazd na Soplicowo - recytujemy „Pana Tadeusza”.

Zaproszenia do udziału w konkursie skierowaliśmy do wszystkich gimnazjów Powiatu Nyskiego oraz do najbliższych z Powiatu Prudnickiego i Opolskiego. Zmagania uczniów oceniała komisja złożona z fachowców z wielkim doświadczeniem. Zasiadali w niej: Pani Stanisława Borzemska, Pani Ewa Maj - Szczygielska, Pani Tamara Kobylańska oraz Pan Edmund Borzemski.

Prezentacje konkursowe uczniów stanowiły obszerne fragmenty naszej Epopei Narodowej i stały – jak stwierdziło jury – na bardzo dobrym poziomie, co zaowocowało sporą ilością przyznanych nagród.

Zwycięstwo podzieliła między siebie dwójka uczestników: Ola Ogórek z Gimnazjum w Pakosławicach oraz Paweł Kossowaski – Skop z Gimnazjum Diecezjalnego w Nysie. Drugie miejsce przypadło w udziale Dominice Szurgut z Gimnazjum w Korfantowie a trzecie Dagnie Pabian – również z Gimnazjum Diecezjalnego w Nysie.

 

 

Czytaj więcej...

Na tropie polarnych niedźwiedzi

 

Grupa realizująca projekt gimnazjalny „Niezwykłe cechy niedźwiedzia polarnego” odwiedziła w minioną sobotę, 19.03.2016 r., jedyne w Polsce niedźwiedzie polarne.

Gregor i Aleut, bo tak mają na imię polarne misie, pięć lat temu urodziły się w ogrodzie zoologicznym w Norymberdze.  W Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie opiekuje się nimi pan Maciej Michałowski, który podzielił się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem, ogromnie wzbogacając nasze projektowe zbiory.

Oczywiście zwiedziliśmy pozostałą cześć zoo. Znaleźliśmy też czas na zwiedzenie zabytkowej części Warszawy, wizytę na PGE Stadionie Narodowym i w Centrum Nauki Kopernik.

Opiekun grupy

Jolanta Flakowska

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Poezji w naszym gimnazjum

 

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999r.Głównym celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
       Nasze gimnazjum również postanowiło uczcić to święto.  Z inicjatywy burmistrza Korfantowa Pana Janusza Wójcika, zorganizowano spotkanie z wybitnymi poetami. Jako pierwszy w saloniku poetyckim pojawił się Pan Edmund Borzemski, który zaprezentował swój najnowszy tomik poetycki

 

Czytaj więcej...

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2016

KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ 2016

KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ 2016

Czytaj więcej...

Byliśmy na III Targach Edukacyjnych EDU – Opole 2016

 

Celem naszego wyjazdu do Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Opolu było poznanie oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017.Na III Targach Edukacyjnych swoją ofertę zaprezentowało przeszło 50 wystawców. Wśród nich znalazły się licea, szkoły zawodowe, uczelnie i firmy szkoleniowe. Wszyscy wystawcy przygotowali barwne stoiska przykuwające uwagę zwiedzających. Zadbali o materiały informacyjne i ciekawe ekspozycje promujące ich działalność. Często towarzyszyły temu pokazy oraz różne formy aktywności związane ze specyfiką placówki, np. opolska uczelnia medyczna przygotowała kącik kosmetyczny, w którym studentki kosmetologii robiły chętnym makijaż, na stoisku WZDZ w Opolu można było sobie zrobić wystrzałową fryzurę, z kolei uczniowie klas gastronomicznych zachęcali do degustacji przygotowanych przez siebie potraw. Wystawcy roznosili też ulotki, częstowali słodyczami i przekąskami oraz chwalili się sukcesami. Jednym słowem, wystawcy dwoili się i troili, żeby zainteresować kandydatów swoją ofertą. Uzupełnieniem oferty wystawienniczej były imprezy towarzyszące: pokazy, występy, jak również warsztaty i konferencje.

Warto było uczestniczyć w targach, bo działo się tam naprawdę wiele.

Czytaj więcej...

II Targi Edukacyjne

Czytaj więcej...

Dzień Świętego Patryka

17 marca poczuliśmy się w naszej szkole prawie jak w Irlandii.
Wielu uczniów ubrało się na zielono, a na długiej przerwie usłyszeliśmy irlandzkie rytmy.
 
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę ;-)
 
Monika Radom

Czytaj więcej...

Zwycięstwo w Konkursie Przyrodniczo-Ekologicznym

 

W finale Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego, który odbył się 17.03.2016 r. w Tułowicach wzięło udział 28 uczniów gimnazjów z powiatów: opolskiego, prudnickiego i nyskiego. Zwycięzcą został uczeń naszego gimnazjum Dawid Bogon (klasa IIIc), miejsce trzecie wywalczył Marek Kłonowski z klasy IIIb, a Patrycja Dobrowolska  z klasy IIIa zajęła miejsce VI. 

 Zwycięska trójka wyłoniona została w eliminacjach szkolnych, które odbyły się  03.03.2015 r. W konkursie wzięło udział 63 uczniów, odpowiadając na 30 pytań przygotowanych przez zespół ekspercki organizatora, czyli Zespołu Szkół w Tułowicach.

 Do dyplomów i nagród rzeczowych, załączamy serdeczne gratulacje i życzenia dalszych takich sukcesów.

Jolanta Flakowska


 

Czytaj więcej...

XVII Powiatowe Potyczki Matematyczne

 

 

 

  Dnia 12 marca 2016 roku w naszym gimnazjum odbyły się po raz 17 Powiatowe Matematyczne Potyczki  Gimnazjalistów. Do konkursu zgłosiło się 9 szkół z naszego powiatu, w sumie 26 uczniów. Jak zawsze organizatorzy   postarali się aby poziom był wysoki, więc do ostatniej chwili uczniowie pracowali .

 Pierwsze miejsc indywidualnie zajęła:  Kinga Szczecińska z Gimnazjum nr 4 w Nysie,  drugie miejsce  egzekwo  zajęli: Dawid Bogon z Gimnazjum w  Korfantowa oraz Jakub Pabisek z Gimnazjum w Otmuchowie,  trzecie miejsce zajęła Agnieszka  Koronczok  z Gimnazjum Diecezjalnego z Nysy.

Komisja wyłoniła również najlepsza drużynę , którą została drużyna gospodarzy czyli z Gimnazjum w Korfantowie w składzie: Dawid Bogon, Tomasza Misztal i Antoni Misztal.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i już zapraszamy za rok na kolejne XVIII zmagania uczniów  z matematyką.

Aldona Stępniewicz

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z arborystą

 

„Drzewa wokół nas” - taki tytuł miała prelekcja arborysty, Michała Macana, w której 11.03.2016 r. uczestniczyli uczniowie klas drugich. Prezentacja obejmowała najważniejsze informacje dotyczące budowy, rozwoju oraz znaczenia drzew w środowisku i dla człowieka.

Wśród tych ostatnich informacji znalazła się też i ta o tree climbingu, czyli formie wypoczynku mającej aspekt ekologiczny, promującej powrót do natury i aktywność fizyczną – wspinaczka wymaga nietypowego wysiłku fizycznego, obejmuje m.in. uruchomienie rzadko wykorzystywanych mięśni.

Prelekcja Michała Macana, studenta wydziału leśnictwa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu była wsparciem dla drugoklasistów realizujących roczny projekt „Moje drzewo”. Uczniowie działając w dwuosobowych zespołach rozpracowują wybrany przez siebie gatunek drzewa, zbierają i opracowują materiały a następnie przygotowują wartościową pod względem naukowym i ciekawą prezentację na jego temat.

JF

 

Czytaj więcej...

Targi edukacyjne 2016

 

 

14 marca 2016 r. w godzinach 1300 – 1500

Drodzy Rodzice!

Już wkrótce uczniowie klas trzecich staną przed trudnym zadaniem: wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.

Gimnazjum im. Cz. Niemena w Korfantowie pragnie ułatwić Państwa dzieciom podjęcie tej ważnej decyzji, organizując w szkole II Targi Edukacyjne.
W targach udział zapowiedzieli przedstawiciele następujących placówek:

 

Czytaj więcej...

II Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena

 

 

 

Czesław Niemen, a właściwie Czesław Juliusz Wydrzycki - wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i autor tekstów. Urodzony 16 lutego 1939 roku w Starych Wasiliszkach k. Nowogródka, pochowany na warszawskich Powązkach w 2004 r.

Jeden z najpopularniejszych, najbardziej rozpoznawalnych, a jednocześnie najbardziej oryginalnych i wpływowych twórców polskiej muzyki popularnej XX wieku.

Dla społeczności Gimnazjum w Korfantowie jest patronem szkoły. Każdego dnia staramy się pamiętać o przesłaniu płynącym z jego twórczości, ale jest taki szczególny dzień w roku, kiedy upamiętniamy jego postać - Dzień patrona szkoły. Kulminacyjnym punktem obchodów jest Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena. Ta cykliczna impreza miała w tym roku miejsce czwartego marca.

 

Czytaj więcej...

XVI Wojewódzki Konkurs Matematyczny

 

 

W dniu 3 marca 2016 roku w Młodzieżowym Ośrodku Kultury w Opolu odbył się finał wojewódzki tego konkursu. Wziął w nim udział uczeń naszej szkoły Dawid Bogon z klasy III c. Na 22 uczestników Dawid zajął 9 miejsce uzyskując 60% poprawnych odpowiedzi i tym samym zdobył tytuł finalisty tego konkursu. Gratulujemy.

opiekun: Ryszard Lorenc

Paintballowa wycieczka Ia

 

Paintball jest sportem, który rozwija się bardzo dynamicznie, także w Polsce. Zdarzają się fascynaci, którzy poświęcają duże nakłady finansowe i czasowe na doskonalenie swoich umiejętności w tej dziedzinie. Organizowane są paintballowi rozgrywki w stylu ligowym. Dla większości uczestników stanowi jedynie atrakcyjną formę rekreacji i spędzania wolnego czasu w ruchu i na świeżym powietrzu.

Tak też było z wycieczką Ia. W sobotę, 27 lutego br. świetnie bawiliśmy się w strefie paintballa nieopodal Makro w Opolu. Zjedliśmy jeszcze kiełbaski z grilla i bardzo zadowoleni, zdrowi i cali…,no może z kilkoma siniakami, wróciliśmy do domu.

JF

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo i Niemieckojęzycznych 2016

 

Zwycięstwo jest nasze! 25.02.2016 obył sie w Łambinowicach Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo - i Niemieckojęzycznych. Test o państwach anglojęzycznych pisał Tomasz Misztal (I miejsce) i Antoni Misztal (II miejsce). Natomiast do testu o krajach niemieckojęzycznych przystąpili Krzysztof Kolek (II miejsce) i Vanessa Korgiel (III miejsce). Takie wyniki zagwarantowały uczniom naszego gimnazjum zdobycie pierwszego miejsca drużynowo. Gratulujemy z serca uczestnikom konkursu tak dobrych wyników oraz życzymy sukcesów w przyszłości.

Nauczyciele języków obcych

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” 2016

 

Dnia 18 lutego 2016 r. odbył się  Turniej Wiedzy Pożarniczej. Ośmiu uczniów reprezentowało  naszą szkołę w etapie gminnym. Po dwóch etapach: teście i odpowiedziach  ustnych - I miejsce zdobył Dawid Bogon kl. III c, II miejsce  Katarzyna Malinowska kl. III a, III miejsce  Julia Krupska kl. II a.  Awans do etapu powiatowego zdobyli laureaci I i II miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na góralską nutę

Etap gminny XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

 

W dniu 26 stycznia 2016 roku odbył się etap gminny XVI Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół w Łambinowicach i wzięło w nim udział 8 uczniów z gimnazjów z Łambinowic i Korfantowa.

Nasi trzej uczestnicy zajęli trzy pierwsze miejsca:

 1. Bogon Dawid kl. III c       83,3% poprawnych odpowiedzi
 2. Misztal Antoni kl. III b    70% poprawnych odpowiedzi
 3. Misztal Tomasz kl. III b  60% poprawnych odpowiedzi

Praca Dawida Bogona została wysłana do weryfikacji komisji wojewódzkiej konkursu i jest szansa, że uczeń zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego.

Opiekun uczniów: Ryszard Lorenc

Dzień Babci i Dziadka

SPEKTAKL POETYCKO – MUZYCZNY „I STAŁO SIĘ ŚWIATŁO”

 

Święta Bożego Narodzenia to taki święty i magiczny czas, gdy mocniej odczuwamy potrzebę wzajemnej bliskości i pojednania. Któż z nas nie lubi kolęd, stajenki, żłóbka, świecącej pięknie choinki i wzruszających spotkań w gronie bliskich sercu osób?
 

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap gminny

 

Gminny etap WKB odbył się 19 stycznia 2016 r. w Łambinowicach. Wzięło w nim udział 11 uczniów z gmin Korfantów, Łambinowice i Tułowice. Nasze gimnazjum reprezentowało 5 uczestników. Sukcesem zakończył się start Tomasza Misztala, który zajął I miejsce (80% poprawnych odpowiedzi) oraz Dawida Bogona, który uplasował się na miejscu trzecim.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy największego bogactwa -  zdobytej wiedzy.

JF 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMICEKIEGO

 

18.01.2016r. odbył się w naszym gimnazjum drugi etap tego konkursu języka niemieckiego. Wraz z uczniami z naszej szkoły do konkursu przystąpili uczniowie z Łambinowic. W sumie 12 osób próbowało swoich sił zmierzając się z tajnikami gramatyki i realioznawstwa.  A czy wiecie, że w Niemczech jest partia piratów a w godle Berlina jest niedźwiedź? Czy wiecie przez jakie kraje związkowe płynie rzeka Ren? A może wiecie jak nazywa się prezydent Niemiec i na ile lat jest wybierany? A kto wybiera kanclerza Niemiec  i co to jest Bundestag?  Na te i inne pytania uczniowie dobrze odpowiedzieli. Najwięcej jednak wiedziała Vanessa Korgiel, która zakwalifikowała się do finału – wojewódzkiego etapu tego konkursu. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Wspólna wyprawa na lodowisko i do kina

 

Klasy Ia i Ib zaplanowały mikołajkowy wypad do stolicy województwa, czyli do Opola. 10 grudnia obydwie klasy skorzystały ze ślizgawki na Toropolu, a po godzinnej jeździe na łyżwach, z seansu w kinie Helios. Obejrzeliśmy film „Makbet”, w reżyserii  Justina Kurzela. Jest to dosłowna adaptacja tragedii Szekspira utrzymana w klimacie "Gry o tron", z komiksowym zacięciem, ale również z wierszowanymi monologami i sporym bagażem teatralności.

 

Po kinie był oczywiście czas na jedzonko oraz coś słodkiego no i… niestety trzeba było wracać do domu.

 

Za opiekę i wsparcie dziękujemy paniom: Elżbiecie Sternik oraz Irenie Honisz.

 

JF

 

M. Z-M

 

Czytaj więcej...

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej „GIMNAZJALISTA 2016”

 

W dniu 4 grudnia 2015 r. w Opolu odbył się rejonowy etap DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ – „GIMNAZJALISTA 2016”.

 Tegoroczny konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych nosi tytuł:

 „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016”

 „Nadchodzący 2016 r. będzie dla Kościoła w Polsce czasem szczególnym. Wdzięczność za 1050 lat chrześcijaństwa złączy się z radosnym doświadczeniem wiary młodych ludzi, którzy wraz Ojcem Świętym Franciszkiem przybędą do Polski na Światowe Dni Młodzieży”. Tymi słowami bp Rudolf Pierskała rozpoczął „List pasterski o przygotowaniach diecezji opolskiej do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie”. Niewątpliwie zbliżające się Światowe Dni Młodzieży to szczególny czas dla całego Kościoła, ale i wielkie wydarzenie dla naszej diecezji. Z tego tytułu temat tegorocznej edycji Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – GIMNAZJALISTA 2016 odbywać się będzie pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016”.

Czytaj więcej...

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W NASZYM GIMNAZJUM

 

Tak, tak 4 grudnia przyjechał do naszego Gimnazjum Święty Mikołaj w asyście Pani Mikołajowej, Aniołka, Renifera, Diabełka i Śnieżynki. Wszyscy cieszyliśmy się ze spotkania z Nim. Oprócz prezentów otrzymaliśmy garść dobrej zabawy, muzyki i humoru. Szkoda, że następna wizyta będzie miała miejsce za rok.

 Dominika Szurgut


 

Czytaj więcej...

Szkolny etap konkursu biologicznego

 

 

Już wiadomo, kto będzie reprezentował nasze gimnazjum na kolejnym, gminnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Etap szkolny odbył się 17 listopada 2015 r. Wzięło w nim udział 9 uczniów z klas II i III.

O kolejne laury walczyć będzie piątka znakomitych biologów: Dawid Bogon, Tomasz Misztal, Antoni Misztal, Kacper Rzepski i Marek Kłonowski.

Gratulacje i życzenia powodzenia na etapie gminnym!

Jolanta Flakowska


Czytaj więcej...

Święto Niepodległości

 

 

  10 listopada 2015 r. w przededniu Święta Niepodległości w Gimnazjum w Korfantowie odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.      Młodzież gimnazjum zaprezentowała program artystyczny pt.: „Orzeł Biały”, który w poetyckim  przekazie przedstawił losy naszej ojczyzny zarówno w czasach niewoli, jak i w chwili wyzwolenia. Młodzi artyści – wokaliści i recytatorzy profesjonalnym wykonaniem zachwycili licznie zgromadzoną młodzież.

            Program  ten w sposób ciekawy i wzruszający przybliżył nam historię minionych czasów, a przede wszystkim wypłynęło z niego przesłanie, byśmy pozostali wierni wartościom, które ocaliły naszą ojczyznę od unicestwienia.

            Widowisko słowno-muzyczne powstało pod kierunkiem S. Faron-Mroczko, A. Pieczary, I. Misztala i B. Rosińskiej.
            11 listopada spektakl ten mogli obejrzeć mieszkańcy gminy Korfantów.

Czytaj więcej...

Nagrody! Nagrody! Nagrody!

 

 

 Nagrody! Nagrody! Nagrody!

Konkurs Ekologiczny „Piękno środowiska naturalnego”

 

Konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Piękno środowiska naturalnego” odbywał się w korfantowskim gimnazjum dwutorowo. Siedemdziesięciu sześciu pierwszoklasistów wzięło udział w jego ekologicznej edycji. Natomiast chętni, pracujący pod kierunkiem panów: Mariusza Żabińskiego i Jerzego Ptaka, zmagali się w dziedzinie wiedzy i umiejętnościami wędkarskich.  Najlepszą okazała się wędkująca gimnazjalistka – Wiktoria Dyl z klasy Ib, a pierwsze trzy miejsca w konkursie ekologicznym zdobyli kolejno: Dominik Apostel z klasy Ic, Wiktoria Gach z klasy Ib oraz Michał Kałuża z klasy Ia. W obydwu kategoriach przyznane zostały także wyróżnienia.


Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Religijnej 2016

 

 

Czytaj więcej...

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO 2015

 

 

21.10.2015 odbył się w naszej szkole pierwszy etap tego konkursu. 19 osób mierzyło swoje siły  ze znajomości języka niemieckiego. Test leksykalno-gramatyczny nie był łatwy toteż tym bardziej gratulujemy osobom, które dostały się do dalszego etapu. A są to:


Czytaj więcej...

Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich' 2015

 

 

W dniu 16 października w Zespole Gimnazjalno-Szkolnym w Domaszowicach odbyło się spotkanie podsumowujące Wojewódzkich Igrzysk LZS Szkół Wiejskich '2015.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych powiatu namysłowskiego, władz gminy Domaszowice, władze WZ LZS w Opolu oraz przedstawiciele szkół, które zajęły czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej Igrzysk. Organizatorzy uroczystości zadbali o odpowiednia oprawę imprezy, na której oprócz wręczenia pamiątkowych pucharów i nagród było miejsce na występy artystyczne uczniów szkoły w Domaszowicach.

W Igrzyskach szkół gimnazjalnych w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji lekkoatletyka Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie zajęło I miejsce. Trzeci rok wygrywamy,co oznacza, że mamy zdolną sportowo młodzież i dobrych nauczycieli-trenerów.

MS

 

Czytaj więcej...

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA UCZNIA GIMNAZJUM ZA NAMI

 

 Dnia 14.10.2015r. Samorząd Uczniowski poprowadził uroczystość pasowania na ucznia gimnazjum. Nasi koledzy z klas pierwszych musieli wykonać kilka zadań, głównie sprawnościowych, jak skakanie w workach na czas, sztafeta z jajkiem na czas, a także wykonanie dowolna techniką laurki z okazji DNIA KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ dla swojego wychowawcy. Na koniec uroczystości Pani Dyrektor Małgorzata Sinicka i jej zastępca Pani Anna Sieja uroczyście pasowały każdego ucznia na gimnazjalistę.

Dominika Szurgut i Katarzyna Malinowska

Czytaj więcej...

Dzień Nauczyciela

W Dniu Edukacji Narodowej, popularnie zwanym Dniem Nauczyciela, cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym porannym spotkaniu. Nie było w tym dniu pytania, kartkówek oraz żadnych lekcji. Były za to podziękowania, życzenia oraz drobne upominki i kwiaty.

Grupa uczniów pod kierunkiem p. Misztala, p. Pieczary, p. Faron-Mroczko oraz p. Rosińskiej zaprezentowała wzruszający program artystyczny pt.: ,,Bukiet dla nauczycieli”. Wiązanka poezji oraz piosenek stała się małą namiastką wdzięczności za trud ich pracy.

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ PAPIESKI 2015

 

„Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Pod takim hasłem 11 października 2015 r. obchodziliśmy jubileuszowy – XV Dzień Papieski.

Dzień Papieski jest szczególnie dobrą okazją do modlitwy za rodziny przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II – „patrona rodziny” oraz powrotu do jego nauczania.

Jan Paweł II widział w trosce Kościoła o rodzinę troskę o całego człowieka. Kryzys rodziny jest ostatecznie kryzysem człowieka i chwilę potem kryzysem Kościoła. Św. Jan Paweł II przekonywał, że małżeństwo i rodzina pojmowane w duchu Ewangelii są drogami do szczęścia i realizacją wzniosłego powołania do miłości. Są to może rzeczywistości kruche i niewystarczające, ale nie ma innych, które mogłyby je zastąpić.

Hasło XV Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – Patron Rodziny” jest bezpośrednim nawiązaniem do zwołanych przez Papieża Franciszka obrad XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na temat „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym, które trwają w dniach 4-25 października 2015 r. w Rzymie. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której misją jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II, poprzez tegoroczne obchody podkreśla szczególną troskę Papieża Polaka o świętość i trwałość rodzin. Wydarzeniom XV Dnia Papieskiego przyświecają słowa św. Jana Pawła II:

 „Rodzina Bogiem silna, staje się siłą człowieka i całego narodu.”

 

 

Czytaj więcej...

22. „SPRZĄTANIE ŚWIATA”!

 

 

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Sprzątanie świata – Polska. Tradycją stało się w naszym Gimnazjum obchodzenie akcji w pierwszym tygodniu października. W tym roku miała ona finał 07.10.2015 r. Uroczysty apel poprzedziły rowerowe i piesze rajdy ekologiczne, kończące się nadesłaniem fotomateriałów na temat dzikich wysypisk.

 W tegorocznej akcji chodziło o to, by wziąć sprawy w swoje ręce.  W ramach kampanii zwracaliśmy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. O idei tegorocznej edycji akcji opowiedzieli prowadzący apel; Iza Dziedzic, Marcela Kłębek oraz Michał Szczepaniak.

Czytaj więcej...

MY TEŻ ŚWIĘTOWALIŚMY EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W NASZEJ SZKOLE

 

WYNIKI KONKURSÓW Z OKAZJI EUROPEJSKIEGO DNIA JĘZYKÓW OBCYCH
Konkurs Indywidualny: Jaki to język?

I miejsce: Dejwid Jackowski IIIa
II miejsce: Katarzyna Malinowska IIIa
III miejsce: Krzysztof Kolek IIa
wyróżnienie: Weronika Pomietło IIc, Rafał Mrozek-Gliszczyński IIb

Konkurs klasowy: najzdolniejszą językowo klasą zostali uczniowie z IIa 

Gratulujemy - nagrody zostaną wręczone na apelu.

My też czytaliśmy „Lalkę”

 

Uczniowie i pedagodzy z naszego gimnazjum brali udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Akcję tę zapoczątkował przed trzema laty Prezydent RP Bronisław Komorowski.       Czytaj więcej...

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Uczniowie Gimnazjum im. Czesława Niemena rozpoczęli we wtorek, pierwszego września 2015 r. kolejny rok szkolny. To rok, w którym zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Edukacji Narodowej, uczeń ma prowadzić zdrowszy tryb życia, jego rodzic będzie bardziej odciążony finansowo, zaś nauczyciel zyska nowe narzędzia do oceniania.

 

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 Pożegnanie klas trzecich

 

 

„Szczęśliwej drogi już czas…”


 Uroczystość ta ma szczególną formę, bo to nie tylko powitanie kolejnych wakacji, ale witanie kolejnego etapu w życiu, to czas podsumowań, refleksji  i pożegnań.

Trzecioklasistom, którzy kolejno wychodzili po swoje świadectwa, dyplomy i wyróżnienia towarzyszyli rodzice.  Nasi absolwenci otrzymali również nagrody, dyplomy i upominki za działalność dodatkową i sukcesy sportowe. Gimnazjalistką roku została Aleksandra MaćkówCzytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 Pożegnanie klas pierwszych i drugich

 

 

Po mszy św., 26 czerwca  br., uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła Pani dyrektor Małgorzata Sinicka. W słowach skierowanych do uczniów i grona pedagogicznego, zaapelowała o wzmożony wysiłek w roku przyszłym. Życzyła też udanych i zdrowych wakacji, by w pełni sił spotkać się w nowym roku szkolnym. Pani dyrektor przekazała życzenia Opolskiego Kuratora Oświaty, Haliny Bilik oraz pani Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej, które zawarte były w listach skierowanych do polskich szkół z okazji zakończenia roku szkolnego.Czytaj więcej...

Komers 2014/2015

Czytaj więcej...

Niezwykły spektakl. O słowach przerzucanych przez druty

 


 

  W dniu 10.06.2015 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny w tym roku przybyli do Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach – Opolu. Tym razem były to klasy: Ia, Ib i IIIa. W czasie naszej wizyty odbyły się zajęcia warsztatowe polegające na odkrywaniu warunków życia jeńców wojennych, przebywających w Stalag Lamsdorf. Najważniejszym elementem naszego pobytu był spektakl przygotowany przez Teatr Eko Studio z Opola. Osnową sztuki były listy jeńców, jakie przez obozowe druty przerzucali sobie więzieni w obozie w Łambinowicach powstańcy warszawscy. Z lektury tych listów wynika, że przebywający tam ludzie byli tacy sami jak my, mieli takie same tęsknoty, pragnienia i obawy. W listach pytali o zdrowie, o cukier czy też papierosy. Karteczki, na których spisywano tajną obozową korespondencję wydzierano z marginesów książek i kalendarzyków, jakie przypadkiem mieli przy sobie. Karteczkami owijano kamyki po to, by listy obciążyć, aby przerzucić je na drugą stronę drutów oddzielających od siebie poszczególne sektory obozowe.

 Katarzyna Sokół

Czytaj więcej...

Spotkanie z Martą Fox-autorką młodzieżowych powieści

 


2 czerwca 2015 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Korfantowie gościła Pani Marta Fox. Trzydzieścioro gimnazjalistów miało wielkie szczęście spotkać się z tą znaną i lubianą powieściopisarką. 

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Dziecka

 


1 czerwca wszystkie dzieci mają swoje święto. W tym roku, w naszym Gimnazjum obchodzono je w inny sposób. Chłopcy uczestniczyli w zawodach sportowych, a dziewczyny brały udział w tańcach integracyjnych.

Czytaj więcej...

XXI Majowe Spotkania z Poezją

 


   

29 maja 2015 r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Korfantowie odbył się XXI konkurs recytatorski - MAJOWE SPOTKANIA Z POEZJĄ. Gimnazjum reprezentowało dziesięcioro uczestników.

Czytaj więcej...

Leśna edukacja – VII Terenowy Turnieju Wiedzy o Lesie

 

Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie, to modelowy sposób na uczenie o tym naturalnym ekosystemie. Chciałoby się, by wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w takich praktycznych lekcjach biologii. Z tej okazji skorzystała czwórka uczniów naszego gimnazjum: Marcelina Kłębek, Marek Kłonowski oraz Antoni Misztal i Tomasz Misztal. Uczniowie ci uczestniczyli w VII Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie, który odbył się 26 maja 2015 r. w Kubicach.

Czytaj więcej...

SZKOLNE REKOLEKCJE – 21 MAJA 2015

 

W naszej parafii przeżywaliśmy Misje święte w dniach 17 – 24 maja 2015 roku. Poprowadził je ks. Piotr Kuc – Oficjał Sądu Duchownego Diecezji Opolskiej.  Odbywające się mniej więcej co dziesięć lat Misje to szczególny czas refleksji, zastanowienia się nad swoim postępowaniem, nad tym, co w naszym życiu jest najważniejsze. Mają umocnić naszą wiarę, pomóc w nawróceniu, którego każdy z nas potrzebuje.

Czytaj więcej...

XXIV Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa

 

W sobotę, 23 maja w Ośrodku Kultury w Prudniku odbył się XXIV  Konkurs Recytatorski wierszy Josepha von Eichendorffa. Lidia Przystawska (kl. II a) oraz Magdalena Kolek (kl. III a) zmierzyły się nie tylko z podniosłymi wierszami Josepha von Eichendorffa ale i tremą, występując przed liczną publicznością. Deklamowaniu w przerwach towarzyszyła orkiestra dęta.

Angelika Żabińska

Der 21. Rezitationswettbewerb in deutscher Sprache „Jugend trägt Gedichte vor“

 

XXI Konkurs Recytatorski j. niemieckiego  „Młodzież recytuje poezję”

21 maja odbyły się eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego „Jugend trägt Gedichte vor”.
Naszą szkołę reprezentowały:

Lidia Przystawska kl. II a

Magdalena Kolek kl. III a

Dziękujemy uczennicom za wspólnie spędzone chwile na próbach, gratulujemy umiejętności opanowania skomplikowanych tekstów obcojęzycznych oraz kunsztu recytatorskiego w jakże trudnej wymowie i prezentacji poezji niemieckojęzycznej.

Angelika Żabińska i Patrycja Magiera

Ola Maćków na uroczystej gali laureatów

 


18 maja 2015 r. w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów województwa opolskiego.

 

Czytaj więcej...

Urodziny Świętego Jana Pawła II

 

 


17 maja 2015 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na Szwedzkiej Górce miał miejsce spektakl słowno-muzyczny „Nie lękajcie się … czyli urodziny Jana Pawła II ’’. 

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

 

W ubiegłą sobotę 16 maja uczniowie naszego Gimnazjum: Michał Czyż, Marek Krzympiec i Bartłomiej Wodziński wzięli udział w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Krośnicy. Po zmaganiach na torze przeszkód, jeździe po miasteczku ruchu drogowego, udzielaniu pierwszej pomocy oraz teście wiedzy, uczestnicy zajęli VII miejsce.

                                                                                                                             J. Schwarzer

Czytaj więcej...

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 8 –15 MAJA - „ WYBIERAM BIBLIOTEKĘ ’’

 

  Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8- 15 maja Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmiało „Wybieram bibliotekę’’. Biblioteka w korfantowskim gimnazjum przystąpiła również do tej akcji.
            W Tygodniu Bibliotek zaproszono przedszkolaków, aby posłuchały bajek i wierszy czytanych przez gimnazjalistki.

 

 

Czytaj więcej...

Wyróżnienie na Festiwalu "Liść Dębu"

 

Uczniowie gimnazjum imienia Czesława Niemena w Korfantowie dnia 09.05.2015 r. wzięli udział w XVI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym '' Liść Dębu '' w Dąbrowie. Zespół wokalny otrzymał WYRÓŻNIENIE w kategorii zespoły klas I - III gimnazjum. Uczniów przygotowała pani Barbara Rosińska .

Natalia Bidzińska

3 maja. Cóż to za data?

 

 

3 maja 1971 r. w Polsce uchwalono pierwszą w Europie a drugą na świecie nowożytną ustawę zasadniczą. Choć obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako symbol odrodzenia moralnego narodu. Pamiętając o tym doniosłym politycznie wydarzeniu uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem pań Katarzyny Sokół i Bożeny Bernackiej przygotowali program artystyczny. Czerpiąc ze słów naszych poetów zaprosili widzów do poetyckiej wędrówki w przeszłość.

Dla młodego pokolenia była to lekcja historii oraz okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

Czytaj więcej...

II miejsce w festiwalu piosenki

 

Uczniowie z Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie dnia 24.04.2015r., uczestniczyli w XXIV Wojewódzkim Dziecięcym Festiwalu Piosenki - Korfantów' 2015r., zajmując II miejsce w kategorii - zespoły wokalne kl. I - III Szkół Gimnazjalnych. Uczniów przygotowała Pani Barbara Rosińska.

Aleksandra Rembacz

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 

W sobotę, 25.04.2015 r., odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu drogowym, od kilku lat tradycyjnie organizowanego w Korfantowie, którego koordynatorem był pan Piotr Krzywicki.
W konkursie wzięło udział sześć drużyn reprezentujących szkoły podstawowe powiatu nyskiego oraz cztery drużyny gimnazjalne. Według nowego regulaminu, drużyna ze szkoły podstawowej liczyła czterech zawodników, a drużyna z gimnazjum trzech.
 Wszyscy walczyli o jak najmniejszą liczbę punktów karnych na torze przeszkód, o możliwie najwyższą liczbę punktów w teście z wiedzy o ruchu drogowym oraz o wysokie noty na punkcie pierwszej pomocy przedmedycznej. Pod okiem instruktora pierwszej pomocy PCK, pana Marka Flakowskiego zawodnicy ratowali poszkodowanych w wypadku, który skończył się złamaniem otwartym kości przedramienia jednej z ofiar i krwotokiem z nosa u drugiej z ofiar. Scenkę wypadku odgrywały pozorantki będące członkiniami Szkolnego Koła PCK działającego przy Gimnazjum w Korfantowie.
Finalnie, sędziowie zawodów wyłonili zwycięzców zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Czytaj więcej...

Podziękowanie od Prezydenta RP

 

Uczniowie Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie z sukcesem wystartowali w międzynarodowym konkursie Young People in European Forests (Młodzież w Lasach Europy). Obydwie trzyosobowe drużyny znalazły się w krajowym finale konkursu zajmując 6 i 24 miejsce na 36 zakwalifikowanych zespołów. Do konkursów zgłosiły się 2993 szkoły z całej Polski.

Czytaj więcej...

Egzamin gimnazjalny 2015

 

 

Dwudziestego pierwszego kwietnia, o godz. 9 ponad 360 tys. uczniów z trzecich klas gimnazjum w Polsce rozpoczęło swój egzaminacyjny maraton, nazywany czasem małą maturą. W ten dzień, uczniowie z blisko 7 tys. szkół, rozwiązywali dwa testy - najpierw godzinny sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie o godz. 11 trwający 90 minut egzamin z języka polskiego.

Tak też wyglądał ten dzień egzaminu w naszym gimnazjum. Przystąpiło do niego w tym roku szkolnym 67 uczniów.

Czytaj więcej...

SZKOLNY KLUB FOTOGRAFICZNY

 

Dziś chcemy was zachęcić do odwiedzenia Miejsko – Gminnej Biblioteki w Korfantowie. Byliśmy tam niedawno zobaczyć wystawę fotograficzną  Agnieszki i Przemysława Pawlików zatytułowaną: „ 12.000 KM DO GÓRY NOGAMI”

Państwo Pawlikowie są fotografami z Nysy, chętnie podróżują i robią ciekawe zdjęcia. Ich miłością do przyrody i rękodzieła chcą zaszczepiać innych ukazując właśnie piękno świata na swych fotografiach. Ukazują piękne widoki Australii, którą zwiedzili w 2013r.

Czytaj więcej...

Festiwal projektów

 

 

Po kilku miesiącach wytężonej pracy w ramach realizacji projektu gimnazjalnego, nadszedł czas na prezentację jej efektów. W środę 15 kwietnia 2015 r., uczniowie klas II pochwalili się wynikami swoich badań i poszukiwań naukowych.

Przed publicznością składającą się z uczniów klas pierwszych oraz przed gronem pedagogicznym wystąpiło 16 zespołów.  Widzowie byli jednocześnie jury, które na indywidualnych kartach oceny projektu, wyrażało swoją opinię o sposobie przedstawienia każdego z szesnastu różnorodnych tematów.

Czytaj więcej...

Życzenia wielkanocne 2015

Gminny etap Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

Dnia 30.03.2015 r. odbył się gminny etap Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasi uczniowie po rozwiązaniu testu, krzyżówek oraz po zmaganiach na torze przeszkód mogli cieszyć się zwycięstwem drużynowym. W klasyfikacji indywidualnej uzyskali następujące wyniki: pierwsze miejsce Bartłomiej Wodziński, drugie miejsce Marek Krzympiec, trzecie miejsce Michał Czyż.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym!

J. Schwarzer

GIMNAZJALNY ZAJAZD NA SOPLICOWO

 

31 marca 2015 roku okazał się dniem historycznym dla tradycji Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie. Zapoczątkowane zostało nowe, cykliczne przedsięwzięcie, mające na celu rozwijanie zainteresowań młodych ludzi, tym razem w dziedzinie literatury.

Młodzież z kilku okolicznych gimnazjów oraz przedstawiciele naszej szkoły recytowali wybrane przez siebie fragmenty epopei narodowej „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w ramach Konkursu Recytatorskiego „Gimnazjalny Zajazd na Soplicowo”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem spotkania był pan Ireneusz Misztal.

Czytaj więcej...

I Targi Edukacyjne w naszej szkole

Czytaj więcej...

Wzięliśmy udział w konkursie pod patronatem Prezydenta RP

 


Międzynarodowy Konkurs „Young People in European Forests” YPEF 2014/2015 (piąta edycja) jest adresowany do młodzieży z krajów Europy. Jego celem jest promocja wiedzy o bioróżnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonym rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy.

Czytaj więcej...

Stop wulgaryzmom!

 

Od 16 – 20 marca br. uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w obchodach Tygodnia Kultury Języka. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie plakatu pt. „Stop wulgaryzmom”. Młodzież miała również okazję spotkać się z poetami, którzy prezentowali swój dorobek oraz uświadomili uczniom, jak ważna jest poprawność językowa. Zwieńczeniem Tygodnia Kultury Języka był Konkurs Językowy, który odbył się 25 marca.

Czytaj więcej...

Pierwsze Targi Edukacyjne

 

Targi odbędą się 26 marca 2015r.

 

w godzinach 14-16, tuż przed zebraniem z rodzicami.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z poetami 2015

 

  W ramach Tygodnia Kultury Języka, który miał miejsce w naszej szkole w dniach od 16 do 20. marca br., w środę, 18. 03.2015 r., z inicjatywy biblioteki odbyło się spotkanie z poetami Danutą Lewandowską-Babicz i Edmundem Borzemskim. Spotkanie miało miejsce w bibliotece i brało w nim udział po kilku uczniów z wszystkich klas, nauczyciele oraz pani dyrektor Małgorzata Sinicka. Nie zabrakło również pana burmistrza Janusza Wójcika.

Czytaj więcej...

„ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE” NAGRODA NASZEJ GIMNAZJALISTKI

 OGÓLNOPOLSKI RELIGIJNY KONKURS LITERACKI

„ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”
NAGRODA NASZEJ GIMNAZJALISTKI

            Młodzież gimnazjalna uczestniczy w wielu różnorodnych konkursach przedmiotowych. Najlepsi z nich wspinają się wysoko poprzez kolejne szczeble, sięgając nawet tych najwyższych. Jest to radością i motywacją dla dyrekcji i  nauczycieli, że jednak warto dzielić się z uczniami swą wiedzą oraz doświadczeniem, gdyż widać owoce tego wysiłku i poświęconego im czasu. Wśród uczniów, którzy podejmują się trudu uczestniczenia w wielu olimpiadach i konkursach, są również tacy, którym wiedza religijna, wartości chrześcijańskie oraz autorytety Kościoła nie są obojętne. Przykładem takiej wspaniałej uczennicy jest Aleksandra Maćków z klasy trzeciej gimnazjum w parafii  Korfantów.

Czytaj więcej...

XVI Powiatowe Potyczki Matematyczne

 

 

Matematyka – królowa nauk, a jeśli już nie tak górnolotnie, to nauka ułatwiająca, czy wręcz umożliwiająca codzienne życie.  Ci, których wciągnęła na dobre, poświęcają dla niej sporo, np., wolny czas w weekendy. Tacy właśnie pasjonaci matematyki – uczniowie gimnazjów powiatu nyskiego – przybyli 14.03. br. do Korfantowa na XVI POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE.

W tym roku korfantowskie gimnazjum gościło przedstawicieli 9 szkół gimnazjalnych, walczących o Puchar Burmistrza Korfantowa.  27 uczestników zmagało się z rozwiązaniem 20 zadań, mając do dyspozycji 90 minut.

Czytaj więcej...

Konkurs Poezji Obcojęzycznej 2015

 

11.03.2015r odbył się w naszej szkole Konkurs Poezji Obcojęzycznej.  Trudna to sprawa, trudne wyzwanie nauczyć się wierszy na pamięć i to jeszcze w języku obcym. Chętnych jednak nie zabrakło. 9 osób deklamowało wiersze w języku angielskim a 7 w języku niemieckim.  W tym roku wiersze poruszały tematykę miłości i wiosny. 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziś ogłaszamy wyniki, a nagrody wręczymy na najbliższym apelu. Chcemy pochwalić Was przed całą szkołą. Niech wszyscy wiedzą jakie zdolne z was dzieciaki.

Czytaj więcej...

XIV Wojewódzki Konkurs Matematyczny – finał wojewódzki

 

W dniu 11 marca 2015 r. odbył się w MDK w Opolu finał wojewódzki konkursu matematycznego. Nasze gimnazjum reprezentowali:

 1. Bogon Dawid            kl. II c
 2. Misztal Antoni          kl. II b

Obaj nasi reprezentanci zdobyli tytuł finalisty uzyskując odpowiednio: 75% i 71,7% możliwych do uzyskania punktów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracował opiekun uczniów: Ryszard Lorenc

Debata trzecioklasistów

 

Dnia 06.03.2015 r. po raz pierwszy w naszej szkole gościliśmy pracowników Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu. Opowiadali oni uczniom klas trzecich o Unii Europejskiej. Mogliśmy się między innymi dowiedzieć o jej początkach i rozwoju oraz korzyściach, jakie mamy należąc do Unii.

Paulina Zarzeczna klasa IIIa

Czytaj więcej...

Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych

 

 

 

Po raz siódmy Zespół Szkół w Łambinowicach gościł młodzież z województwa opolskiego na Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych pod patronatem Wójta Gminy Łambinowice. Konkurs odbył się 25 lutego 2015 roku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu kultury, geografii i historii  krajów niemiecko-  i anglojęzycznych.  W  konkursie brało udział  8 gimnazjów:

1.Diecezjalne Gimnazjum w Nysie,

2.Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie,

3.Publiczne Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Paczkowie,

4.Zespół Szkół im. Bolesława Chrobrego w Niemodlinie,

5.Gminny Zespół Szkół w Tułowicach,

6.Zespół Szkół w Dąbrowie,

7.Zespół Szkół w Prusinowicach, Publiczne Gimnazjum w Pakosławicach,

8.Zespół Szkół im. Polskich Noblistów w  Łambinowicach.

Czytaj więcej...

Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny 2015

 

Eliminacje szkolne Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego odbyły się w naszym gimnazjum  04.03.2015 r. W konkursie wzięło udział 60 uczniów, odpowiadając na 30 pytań przygotowanych przez zespół ekspercki organizatora, czyli Zespołu Szkół w Tułowicach. Dzień ten jednak nie przyniósł rozwiązania konkursu i konieczna była dogrywka, która została przeprowadzona 06.03.2015 r.

Finalnie, łącznie z dogrywką, najwyższą ilość punktów zdobyli: Dawid Bogon z kl. IIc oraz Tomasz Misztal z klasy IIb i Agnieszka Mariowska z klasy IIIa.

Zgodnie z regulaminem konkursu, ta trójka będzie reprezentować nasze gimnazjum w finale, który odbędzie się 26 marca br. w Zespole Szkół w Tułowicach.

Szkolny koordynator konkursu

Jolanta Flakowska

Czytaj więcej...

Dzień patrona gimnazjum w Korfantowie

 

Dwa lata temu – 25.02.2013 r. gimnazjum w Korfantowie przeżywało uroczystą chwilę nadania imienia placówce. Patronem szkoły został, wybrany przez społeczność szkolną, Czesław Niemen. Naturalną konsekwencją tego wydarzenia było nadanie szkole w kolejnym roku sztandaru. Umieszczono na nim wizerunek patrona wraz ze słowami Czesława Niemena: „Idźmy, więc naprzód świadomi pozostawiania za sobą śladów”. Z kolei naturalną konsekwencją dwóch poprzednich wielkich wydarzeń było zainicjowanie uroczystych obchodów Dnia patrona szkoły, którego osią jest Wojewódzki Festiwal Piosenek Czesława Niemena. Ta cykliczna w zamyśle impreza miała miejsce po raz pierwszy 27 lutego br., w budynku Gimnazjum w Korfantowie.

 

Czytaj więcej...

Byliśmy na II Targach Edukacyjnych w Opolu

 

  

Na II Targach Edukacyjnych w Opolu swoją ofertę zaprezentowało przeszło 60 wystawców. Wśród nich znalazły się licea, szkoły zawodowe, uczelnie, różne placówki pozaszkolne oraz organizacje oświatowe, przeważnie z Opola.

Wszyscy wystawcy przygotowali barwne stoiska przykuwające uwagę zwiedzających. Zadbali
o materiały informacyjne i ciekawe ekspozycje promujące ich działalność. Często towarzyszyły temu pokazy oraz różne formy aktywności związane ze specyfiką placówki. I tak np. uczennice szkół fryzjerskich i kosmetycznych prezentowały wachlarz zdobytych w tym zakresie umiejętności, uczniowie klas gastronomicznych zachęcali do degustacji przygotowanych przez siebie smakołyków (ciasteczek ryżowych, owoców w czekoladzie, lemoniady itp.), uczniowie szkoły budowlanej wykonywali z gipsu odlewy detali architektonicznych, a studenci szkoły medycznej oferowali naukę technik badania piersi.     

Czytaj więcej...

Przyhamuj – życie przed tobą!

 

„Przyhamuj – życie przed tobą!” to hasło Opolskiej Kampanii Edukacyjnej, którą organizują Opolski Kurator Oświaty wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Opolu oraz Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Opolu.

Jedno ze spotkań dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu nyskiego w ramach II Edycji Kampanii odbyło się się w naszej placówce, w miniony piątek, 20.02.2015 r.

 

Czytaj więcej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”

 Dnia 19.02.2015 r., dziewięciu uczniów Gimnazjum im. Czesława Niemena wzięło udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież zapobiega pożarom”- etap gminny.

Laureatami zostali: Dawid Bogon- pierwsze miejsce, Miłosz Sarga- drugie miejsce, Marek Kłonowski- trzecie miejsce. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

Jadwiga Schwarzer

Losy jeńców wojennych – ciekawa lekcja historii

 

  Kolejny raz mieliśmy okazję gościć w naszej szkole pracownika Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - Opolu. W środę, 18.02.2015 r. Pan Andrzej Prajel opowiadał nam o losach jeńców wojennych w czasie II wojny światowej. Pokazał nam również wiele eksponatów należących do jeńców między innymi pocztówki, metalowe blaszki w wybitymi numerami identyfikacyjnymi oraz guziki z mundurów.

 

Czytaj więcej...

Co potrafi ludzkie ciało?

 

 

Dnia 13.02.2015 r. o godzinie 9.45 rozpoczął się w holu naszej szkoły pokaz sportowo – profilaktyczno – wychowawczo – edukacyjny pt. ”Możliwości organizmu ludzkiego”.

Uczniowie naszego gimnazjum mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu białoruskiego kaskadera Jurija Ziniewicza.  Jest to osoba kontrastu, były żołnierz sił specjalnych, mistrz sztuk walk, ale również filozof życia, jogin. 

Od mistrza dowiedzieliśmy się, że do pełni sukcesu i na szczyt możliwości wchodzić należy sukcesywnie, poprzez pracę, w zgodzie z samym sobą i swoimi marzeniami.

Mimo małej przestrzeni, Jurij zaprezentował fantastyczny występ, który zapierał dech w piersiach, wszyscy gimnazjaliści byli zachwyceni.

 Kółko Redakcyjne

Zdjęcia: Sylwia Kucharzak klasa IIIa

Szkolny Klub Fotograficzny

Czytaj więcej...

,,Miłość wszędzie wokół nas”

 

Z okazji Walentynek w bibliotece korfantowskiego gimnazjum 13.02.2015r. odbył się konkurs pt. ,,Literackie Walentynki”. Jego celem było przybliżenie genezy obchodów dnia św. Walentego, propagowanie pięknej poezji i prozy o tematyce miłosnej, a także uświadomienie uczniom, jak duży wpływ ma miłość na prawidłowy rozwój fizyczny i społeczny każdego człowieka. W konkursie uczestniczyło 19 gimnazjalistów, każdy z uczniów miał za zadanie wypełnić test dotyczący życia św. Walentego oraz znajomości wątków miłosnych w poezji i literaturze. Jak każdy konkurs dostarczył nam ciekawych wrażeń i wzbogacił nas o nowe doświadczenia.

 Kółko redakcyjne

Czytaj więcej...

Żywa lekcja historii

 

 

W dniu 11 lutego 2015 r. w naszej szkole gościł Pan Andrzej Prajel - pracownik Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Celem jego wizyty było przybliżenie uczniom dziejów powstania warszawskiego.

Mieliśmy również okazję obejrzeć film przedstawiający kulisy przygotowań inscenizacji historycznej, na temat walk powstańczych na Powiślu Czerniakowskim.

W naszej szkole znajduje się również wystawa pt. “Koniec i początek”, poświęcona powstaniu warszawskiemu. Warto poświecić kilka minut, aby zapoznać się bliżej z jej treścią.

Tekst: Marcelina Kłębek klasa IIb

Zdjęcia: Sylwia Kucharzak klasa IIIa

Szkolny Klub Fotograficzny


Czytaj więcej...

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,BOŻE NARODZENIE W POEZJI”

 


18 grudnia 2014r. w Domu Kultury odbył się  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,BOŻE NARODZENIE W POEZJI”.
A oto nasze sukcesy:

I miejsce Weronika Pomietło-kl. Ic
II miejsce Agnieszka Mariowska- kl. IIIa
III miejsce Aleksandra Rembacz-kl. Ic
Wyróżnienie zdobył Patryk Augustyn z kl. Ic.

 Zwycięzcom gratulujemy.

KONKURS BOŻE NARODZENIE-HISTORIA I POLSKIE ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE

 

18 grudnia 2014 roku uczniowie gimnazjum mogli wziąć udział w konkursie pt. ” BOŻE NARODZENIE-HISTORIA  I POLSKIE ZWYCZAJE ŚWIĄTECZNE”. Został on przygotowany i zorganizowany przez bibliotekę.

Cele konkursu były następujące:
-propagowanie wśród młodzieży tradycji i zwyczajów świątecznych,
-wzbogacanie wiedzy uczniów z zakresu historii świąt Bożego Narodzenia,
-wzbudzanie świadomości przynależności do tradycji narodowej. 

 

Czytaj więcej...

Życzenia świąteczne

KONKURS MIKOŁAJKOWY

 

4 grudnia 2014 roku w bibliotece odbył się konkurs pt.,, Co wiem o Świętym  Mikołaju?”

Celem konkursu było:

 

Czytaj więcej...

Cygańskie flamenco

 

W środę 3 grudnia br. wystąpił w korfantowskim gimnazjum „Flamenco kwartet” z  programem „Cygańskie flamenco”.

Podczas trwającego 50 minut koncertu zespół zaprezentował krótką historię flamenco, strój tancerki i akcesoria do tańca oraz kastaniety. Zabrzmiały między innymi utwory „Negro”, „Ternuras”, Bamboleo” i „Djobi Djoba”. Uczniowie wzięli udział w konkursie tańca i odgadywania melodii.

JF

 

Czytaj więcej...

WIECZOREK POETYCKO-MUZYCZNY

 
 

Dnia 2 grudnia 2014r. o godz. 17 w bibliotece szkolnej odbyła się wieczornica poetycko-muzyczna
pt. ,,Przemijanie”. Miłośnicy słowa mówionego recytowali  różne wiersze , które skłaniały do refleksji i zadumy. Przy dźwięku gitar grupa młodzieży z opiekunem zaprezentowała utwory poezji śpiewanej SDM, Stanisława Soyki, Tadeusza Woźniaka, Czerwonego Tulipana, Boba Dylana. Blasku całemu występowi dodały świece, prezentacja obrazów jesiennych w tle oraz muzyka instrumentalna Glay Kanajo, Targosza- Warsaw by night, Yirumy-Kis the rain, Rivers flows. Nastrój zadumy udzielił się słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Pani Dyrektor. Wieczornica podobała się wszystkim i na pewno nie była spotkaniem jednorazowym ,tylko zapowiedzią  cyklicznych spotkań.
Wieczorek przygotowały panie: Stanisława Faron-Mroczko i Bożena Bernacka, a wykonawcami byli: Natalia Bidzińska, Izabela Dziedzic, Marcelina Kłębek, Marianna Olszan, Michał Szczepaniak

Stanisława Faron-Mroczko,  Bożena Bernacka

Czytaj więcej...

Wieczór filmowy klasy 2 c

 

W piątek, 28 listopada hol szkolny stał się naszą salą kinową. Filmem „Gwiazd naszych wina” Josh Boone przenosi na duży ekran obsypaną nagrodami powieść o miłości chorych na raka nastolatków autorstwa aktualnie panującego króla amerykańskiej literatury młodzieżowej, Johna Greena.  Jednogłośnie polecamy ten film każdemu.

Wychowawca kl. 2 c: Angelika Żabińska

I Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

 

 


20 listopada 2014 r. po raz pierwszy w Polsce obchodzony był Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Święto zostało ustanowione z okazji 25 rocznicy uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka – Konwencji o prawach dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą  Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka.

 

Czytaj więcej...

Moja wymarzona firma, czyli o warsztatach z zakresu przedsiębiorczości

 

W poniedziałek 3 listopada 2014 r., 17– osobowa grupa uczniów z klasy IIb wzięła udział w warsztatach dotyczących  przedsiębiorczości pn. Moja wymarzona firma.

Warsztaty odbyły się w Regionalnym Centrum Transformacji Wiedzy i Technologii Innowacyjnej przy PWSZ w Nysie. Zostały zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz środków budżetu województwa opolskiego w ramach pomocy technicznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej...

Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej

 Po raz pierwszy uczniowie z województwa opolskiego biorą udział w ponadwojewódzkim Konkursie Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. W ramach konkursu będą rywalizować z uczniami z województw: małopolskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, podlaskiego i kujawsko-pomorskiego.

Konkurs składa się z trzech etapów. Na etapie szkolnym uczniowie samodzielnie rozwiązują test. Na rejonowym oprócz testu wybierają problem badawczy i realizują projekt. Na etapie wojewódzkim samodzielnie rozwiązują test oraz w zespołach 3-4 osobowych złożonych z uczniów z tych samych województw, ale z różnych szkół, rozwiązują zadanie analityczno-problemowe.

15 uczniów z naszej szkoły przystąpiło do konkursu. Dwóch uczniów z klasy IIb zakwalifikowało się do etapu rejonowego.

Życzymy im sukcesów i wytrwałości w dalszych eliminacjach.

Katarzyna Sokół

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada cała Polska obchodzi Narodowe Święto Niepodległości. W naszej szkole obchody odbyły się jednak już 10 listopada. Wszyscy uczniowie gimnazjum poszli do Domu Kultury obejrzeć akademię przygotowaną przez kolegów i koleżanki. Program został przygotowany pod kierownictwem pani Barbary Rosińskiej, pani Katarzyny Koteluk i pana Ireneusza Misztala. Akademia opowiadała o naszej narodowej historii, przedstawiając patriotyczne pieśni i wiersze. Wszyscy wrócili do szkoły w nastroju narodowej dumy.

 

Tomasz Misztal

Czytaj więcej...

Nocka naukowa 2014

 

Z 7 na 8 listopada w gimnazjum im. Czesława Niemena odbyła się noc w szkole zorganizowana przez szkolny Klub Młodego Odkrywcy Trzaśnięte Próbówki.

Zaraz po przyjściu do szkoły rozłożyliśmy swoje obozowisko na schodach w holu głównym. Następnie omówiliśmy ważne tematy związane z klubem, po czym udaliśmy się do kuchni by przygotować sobie kolację. Po konsumpcji przyszedł  czas na wspólną zabawę w chowanego, a kiedy wszyscy byliśmy nią już zmęczeni ułożyliśmy się w  śpiworach by wspólnie obejrzeć film. Gdy ten się skończył grzecznie poszliśmy spać J, a rano od godziny 800 rodzice zaczęli odbierać nas ze szkoły.

Marek Kłonowski  KMO TP kl. IIB

Czytaj więcej...

GALA SZTANDAROWA GIMNAZJUM IM. CZESŁAWA NIEMENA W KORFANTOWIE

Sztandar szkoły jest symbolem wartości, w które wierzy społeczność nim połączona. Ma on za zadanie definiować te wartości, określać oraz wyznaczać ich kierunek.

Czytaj więcej...

Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – GIMNAZJALISTA 2015

 

W dniu 28 października 2014 r. odbył się w naszym Gimnazjum Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej „GIMNAZJALISTA 2015” – etap szkolny.

Konkurs ten odbywa się w naszej szkole już tradycyjnie od wielu już lat. Wyniki są różne, raz lepsze, raz słabsze, ale zawsze cieszy, że młodzież pragnie w nim uczestniczyć. Motywacje z pewnością są różne i nie to jest najważniejsze. Liczy się to, że młodzi ludzie mają odwagę w ten sposób przyznać się do wyznawania swojej chrześcijańskiej wiary.

 

           

Czytaj więcej...

Uroczystość nadania sztandaru 27.10.2014r.

 

            Dnia 27 X 2014 roku w Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie odbyła się nadzwyczajna uroczystość - nadanie szkolnego sztandaru. W związku z tym do naszej szkoły przybyło wielu znamienitych gości: posłanka na Sejm RP – Pani Janina Okrągły, przedstawiciele władz województwa, powiatu i gminy. Nie zabrakło też Opolskiego Kuratora Oświaty – Pani Haliny Bilik.

            Podczas uroczystości przedstawiono część artystyczną, gdzie za pomocą piosenek i poezji przypomniano twórczość i filozofię życiową naszego patrona.

            Najważniejszym elementem uroczystości było oczywiście nadanie sztandaru. Rodzice przekazali go burmistrzowi, który następnie przekazał go Pani Dyrektor Gimnazjum im. Czesława Niemena w Korfantowie - Małgorzacie Sinickiej. Tuż po tym odbyło się poświęcenie sztandaru przez księdza prałata Andrzeja Ziółkowskiego. Kolejnym etapem była przysięga przedstawicieli uczniów. Przyrzekali oni m.in. wytężoną pracę dla szkoły. Wtedy też przekazano sztandar delegacji uczniów. Gimnazjum wreszcie ma swój własny, upragniony symbol.

Tomasz Misztal

Losowanie składów komisji wyborczych

 

Od kilku lat w naszej gminie istnieje zwyczaj uczestniczenia gimnazjalistów w losowaniu składów obwodowych komisji wyborczych. W tym roku byli to uczniowie klasy III a. Wtorkowym popołudniem udaliśmy się wraz z wychowawczynią panią Katarzyną Sokół do Urzędu Miejskiego w Korfantowie. Tam zasiedliśmy w sali konferencyjnej i poczuliśmy się ważni, bo oprócz tego, że byliśmy obserwatorami, każdy z nas mógł uczestniczyć w losowaniu. Było to dla nas ważne doświadczenie obywatelskie.

Aleksandra Maćków kl. IIIa

Czytaj więcej...

Mamy II miejsce w Polsce w konkursie „Czas na zdrowie”!

W minioną sobotę, 25 października 2014 r., zwycięska drużyna „Healthy life” odebrała nagrody za zdobycie II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Czas na zdrowie” w kategorii Festyn.

Organizator konkursu, Fundacja Banku Ochrony Środowiska, zaprosiła zwycięzców po nagrody na Stadion Narodowy w Warszawie. Ich wręczenie miało miejsce podczas Pikniku „OdWAŻ SIĘ być zdrowym na NARODOWYM”.

 

Czytaj więcej...

Zwycięzcy I Konkursu Ekologicznego

 

 

20 października 2014 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Korfantowie odbyło się uroczyste wręczenia nagród zwycięzcom I Konkursu Ekologicznego propagującego wiedzę o ekologii i ochronie środowiska z elementami wiedzy o wędkarstwie.

 Konkurs zorganizowany został we współpracy z Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, a ściślej z Kołem Korfantów. Do zmagań o laur najlepszego ekologa przystąpili wszyscy uczniowie gimnazjum, wśród których najlepszymi okazali się:

Czytaj więcej...

Nagroda Opolskiego Kuratora Oświaty dla nauczyciela gimnazjum w Korfantowie

 

 

15 października 2014 r. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Opolu miała miejsce Wojewódzka Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Opolu.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, 
parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji i środowisk oświatowych, związków zawodowych, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Obok okolicznościowych wystąpień, m.in. Wojewody Opolskiego – Ryszarda Wilczyńskiego, Opolskiego Kuratora Oświaty- Haliny Bilik, przedstawicieli związków zawodowych, wiodącym elementem programu uroczystości było wręczanie odznaczeń państwowych przez Wojewodę Opolskiego i Wicewojewodę Opolskiego – Antoniego Jastrzembskiego.

Nagrody Opolskiego Kuratora Oświaty otrzymało 57 nagrodzonych nauczycieli Opolszczyzny. Z grona nauczycieli naszego gimnazjum nagrodę tę otrzymała pani Jolanta Flakowska.

red.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Dnia 14 października 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po przywitaniu dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i innych pracowników szkoły, podziękowano im za cały trud wkładany w edukację młodzieży. Przeczytano list z podziękowaniami (wręczono go potem dyrekcji). 

Istnym "meritum" uroczystości był koncert życzeń. Przeczytano dedykowane wiersze i piosenki (m.in. "Bardzo smutna piosenka retro" dla humanistów, "Hallelujah" dla nauczycieli języków obcych, "Więc chodź pomaluj mój świat" dla plastyków, muzyków i techników, zmodyfikowana piosenka "Chłopaki nie płaczą" dla wuefistów, "Radość najpiękniejszych lat" dla pani sekretarki oraz "Tyle słońca w całym mieście" dla personelu szkolnego).

Czytaj więcej...

Pasowanie na ucznia gimnazjum

Nie ma chyba lepszej daty niż 14.10. – Dzień Edukacji Narodowej, by być pasowanym na pełnoprawnego członka braci uczniowskiej.

Tak też stało się w naszym gimnazjum. Tuż po uroczystej akademii, pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami ruszyli do Arboretum w Lipnie koło Niemodlina, gdzie zajęcia na świeżym powietrzu oraz poczęstunek przygotowali pracownicy Nadleśnictwa Tułowice pod kierunkiem pani Marii Bernackiej.

Czytaj więcej...

Jesienne Dni Profilaktyki

Czytaj więcej...

Turysto! Szanuj środowisko! Akcja Sprzątania Świata

Tegoroczna Akcja Sprzątania Świata odbywa się pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!” a rozpoczęła się już w kwietniu bieżącego roku, tak, by do głównych, jesiennych obchodów można było pochwalić się jej efektami.

W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Sprzątania Świata 08. 10.2014 r. Od rana z głośników w całej szkole rozlegały się zielone, ekologiczne nuty, które doprowadziły wszystkich do I Konkursu Ekologicznego propagującego wiedzę o ekologii i ochronie środowiska. W zestawie pytań konkursowych znalazły się także te, dotyczące wędkarstwa, jako, że konkurs zorganizowany został we współpracy z Okręgiem Polskiego Związku Wędkarskiego w Opolu, a ściślej z Kołem Korfantów. Do pierwszego etapu konkursu przystąpili wszyscy uczniowie gimnazjum. Ci, którzy udzielą od 85% poprawnych odpowiedzi przystąpią do etapu drugiego, który odbędzie się 21 października. Sponsorem dyplomów i nagród w konkursie jest PZW Koło Korfantów.

Czytaj więcej...

Bądź dawcą szpiku

Czytaj więcej...

Europejski Rok Języków 2014

 

Czytaj więcej...

Pierwsze w tym roku spotkanie z rodzicami

 

W czwartek, 11 września 2014 r. odbyło się w korfantowskim Gimnazjum pierwsze spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym i wychowawcami klas.

Na spotkaniu ogólnym, pani dyrektor Małgorzata Sinicka zapoznała zebranych z obowiązującymi w placówce dokumentami, aktami prawnymi, prawami i obowiązkami uczniów oraz systemem nagród i kar. Zwróciła także uwagę na nadrzędną w świetle prawa rolę rodziców w wychowaniu i edukacji dziecka, podkreślając wspierający charakter szkoły.

Czytaj więcej...

Narodowe czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza w korfantowskim gimnazjum

 

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie już po raz drugi przystąpili z inicjatywy Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego do Narodowego Czytania.

W tym roku 6 września w całej Polsce czytano „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W naszym gimnazjum fragmentów „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego” słuchaliśmy 8 września w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów.

Za pomocą czytanych słów przed naszymi oczyma powstawał obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej. Udział w narodowym czytaniu nie tylko przybliżył nam najwybitniejsze dzieła rodzimej literatury, ale również zjednoczył nas, jako wspólnotę, wzmocnił polską tożsamość i narodową dumę.

Z niecierpliwością czekamy na następny rok i kolejne czytanie.

 

Stanisława Faron-Mroczko

Zdjęcia: Michał Szczepaniak

Czytaj więcej...

Rocznica pomnika ku pamięci zamordowanych Kresowian

    W dniu 07.09.2014 r. obchodziliśmy dziewiętnastą rocznicę poświęcenia pomnika w Korfantowie - symbolu pamięci ofiar pomordowanych w Małopolsce Wschodniej II RP w latach 1939 -1946.
    Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą. Następnie zaproszeni goście udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i wiązanki. Uczennice naszego gimnazjum Izabela Dziedzic i Marcelina Kłębek wygłosiły okolicznościowe wiersze przygotowane pod kierunkiem nauczycielki historii. Chwilą ciszy upamiętniono tę tragedię. Na dalszą część uroczystości zaproszono wszystkich do Miejskiego Domu Kultury na konferencję historyczno - naukową, której przewodniczył ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.


Marcelina Kłębek, klasa IIbUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

 

 

Uczniowie Gimnazjum im. Czesława Niemena rozpoczęli pierwszego września kolejny rok szkolny, podobnie jak 4,7 miliona uczniów w kraju. To także początek zajęć dla 668 tysięcy nauczycieli.

Do tak licznej rzeszy osób związanych z edukacją serdeczne życzenia skierowali wicepremier Janusz Piechociński oraz Minister Edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. Przesłanie zawarte w listach oraz serdeczne słowa Opolskiego Kuratora Oświaty Haliny Bilik, przekazała Dyrektor Małgorzata Sinicka.


Czytaj więcej...

Konferencja Pokazać –Przekazać w Centrum Nauki Kopernik „Pomóż mi to zrobić samodzielnie”

 

Na Konferencję, odbywającą się w tym roku 22 i 23 sierpnia pod hasłem „Pomóż mi to zrobić samodzielnie”, cytowanym za Marią Montessori, zaproszony został przedstawiciel grona pedagogicznego naszego Gimnazjum. Jest to zdarzenie kierowane do nauczycieli, pracowników oświaty, przedstawicieli instytucji edukacji formalnej i nieformalnej.

 

 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

 1. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 Pożegnanie klas pierwszych i drugich
 2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014 Pożegnanie klas trzecich
 3. KOMERS 2014
 4. Wyniki konkursu na najpiękniejszy wierszyk napisany w języku angielskim
 5. Z POLSZCZYZNĄ ZA PAN BRAT- konkurs o poprawności językowej
 6. Warsztaty historyczne
 7. Twoja twarz brzmi znajomo
 8. Sukces matematyczny
 9. OPOLSCY POECI I GIMNAZJALIŚCI W HOŁDZIE ŚW. JANOWI PAWŁOWI II
 10. Cenna edukacja przyrodnicza w terenie
 11. Majowy koncert
 12. „NIEBO ISTNIEJE … NAPRAWDĘ”
 13. VI POWIATOWY KONKURS POEZJI ANGIELSKIEJ
 14. Der 20. Rezitationswettbewerb in deutscher Sprache „Jugend trägt Gedichte vor“
 15. Konkurs WOS - wyniki
 16. Rajd rowerowy „Jedź z nami po zdrowie!”
 17. Srebrny liść dębu
 18. Konkurs poetycki
 19. DZIĘKUJEMY ZA DAR ŻYCIA, PONTYFIKATU I KANONIZACJI JANA PAWŁA II
 20. Akademia 3 Maja
 21. Nasz wielki ogólnopolski sukces!
 22. Festiwal projektów i Dzień Otwarty w Gimnazjum
 23. KONKURS Z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
 24. Jesteśmy szkołą promującą zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem Konferencja z udziałem kadry pedagogicznej gminy Korfantów
 25. Wyśpiewali zwycięstwo
 26. Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 27. Egzamin gimnazjalny 2014
 28. Wielki sukces naszych kolegów w Nysie
 29. "Katyń - prawda i kłamstwo"
 30. NASZA LAUREATKA DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ
 31. Konkurs Poezji Obcojęzycznej
 32. Apel "Czas na zdrowie"
 33. Znowu w Brukseli !
 34. Czas na zdrowie dla mieszkańców Korfantowa
 35. Żyj z nami zdrowo – podsumowanie pierwszego zdrowego tygodnia
 36. V edycja Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego z sukcesem
 37. A planety szaleją, szaleją…
 38. Żyj z nami zdrowo - we wtorek owocowo!
 39. Żyj z nami zdrowo
 40. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego konkursu „Czas na zdrowie”
 41. Niezwykły dar
 42. XV GIMNAZJALNE POTYCZKI MATEMATYCZNE
 43. Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny
 44. Obchody Dnia Kobiet w IIb
 45. Dzień Kobiet w I c
 46. Dzień Kobiet
 47. „Dzień Kobiet, Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek!”
 48. Literackie Walentynki
 49. 13.02.2014 Semestralne spotkanie z rodzicami
 50. Interaktywna lekcja muzyki - koncert zespołu Globetrotters Band
 51. “O miejscu Pamięci Narodowej...”
 52. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze
 53. Znamy już „Mistrzów genetyki”
 54. Wybrano nas do badań PISA – Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów
 55. "Że nie wrócisz, już wiem..." - 10 rocznica śmierci Czesława Niemena
 56. WOJEWÓDZKI KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
 57. Nabór na stanowisko kucharki
 58. Przedświąteczne spotkanie z rodzicami
 59. Miła, jasełkowa niespodzianka
 60. Stypendyści Urzędu Marszałkowskiego z naszego Gimnazjum
 61. Próbny egzamin gimnazjalny
 62. Udało się ugasić pożar i ewakuować poszkodowanych!
 63. Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego
 64. Lekcja Patriotyzmu
 65. Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej – Gimnazjalista 2014
 66. POETYCKIE SUKCESY
 67. Spotkanie z poetami
 68. Forum Lokalne II Etap Programu Równać Szanse
 69. Święto Edukacji Narodowej
 70. Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania Dzieł Aleksandra Fredry również w naszym gimnazjum!
 71. EKWANS - FORUM LOKALNE
 72. Dzień Chłopaka w IIb
 73. Sprzątanie Świata - inaczej
 74. Uroczystość nadania Flagi Honorowej Rady Europy
 75. Narodowe czytanie utworów A. Fredry w naszym Gimnazjum
 76. Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014
 77. Przewrót kopernikański w edukacji
 78. Pożegnanie klas trzecich
 79. Pożegnanie klas pierwszych i drugich
 80. Kiermasz podręczników
 81. Komers 2013
 82. Nasz wielki sukces – udział w 17 Pikniku Naukowym w Warszawie
 83. Wyprawa na Uniwersytet Opolski
 84. VIII Wojewódzkie Naukowe Spotkania Gimnazjalistów
 85. RAFAŁ SOPEL- POETA DOCENIONY
 86. Tablica multimedialna jest już w naszych rękach
 87. Wycieczka klasy Ib do Wrocławia
 88. Szkolny konkurs poezji obcojęzycznej 16.05
 89. Gimnazjaliści swoim mamom z okazji ich święta
 90. Dni otwarte w naszym gimnazjum
 91. Święto projektów i Dzień otwarty w pracowni biologicznej
 92. Egzamin gimnazjalny za nami - fotogaleria
 93. Pierwszy dzień egzaminu gimnazjalnego za nami
 94. Obchody Światowego Dnia Ziemi
 95. Witaj Brukselo!!!
 96. Powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
 97. Rekrutacja do klasy sportowej
 98. Obyczaje epoki szlacheckiej
 99. Wyniki Międzynarodowego Konkursu Młodzież w Lasach Europy YPEF
 100. Wygraliśmy w konkursie „Żyj smacznie i zdrowo”
 101. Rozdaliśmy nagrody i dyplomy
 102. ,,Pokaż Język’’
 103. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych
 104. XIV Potyczki Matematyczne
 105. Wyniki IV Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego w Tułowicach
 106. „Żyj smacznie i zdrowo”
 107. Dzień Kobiet w Ib
 108. Sukces naszych gimnazjalistów w gminnych eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej
 109. IV Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny
 110. Uroczystość nadania Gimnazjum w Korfantowie imienia Czesława Niemena
 111. Podsumowanie drugiego tygodnia zdrowia
 112. Zdrowy tydzień
 113. Spotkanie z dietetyczką
 114. Semestralne spotkanie z rodzicami 24.01.2013 r.
 115. Konkurs „Żyj smacznie i zdrowo”
 116. Wycieczka do Opola
 117. Uwaga – zachorowania na grypę!
 118. Konkurs „Trzymaj Formę!”
 119. Absolwencie Gimnazjum w Korfantowie
 120. Spotkanie z rodzicami w świątecznej atmosferze
 121. Mistrzostwa Gminy w Piłce koszykowej
 122. Jarmark
 123. Konkurs na maskotkę klasową rozstrzygnięty
 124. Mikołajki na wesoło!
 125. Konkurs gier planszowych
 126. Przystąpiliśmy do Międzynarodowego Konkursu w Programowaniu BALTIE 2013
 127. Konkurs literacki i plastyczny
 128. Konkurs języka niemieckiego
 129. Podziękowanie za udział w konkursie
 130. Spotkanie z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej
 131. Wyniki konkursu biologicznego
 132. Próbny egzamin gimnazjalny 2012/2013 za nami
 133. Spotkanie z przedstawicielem Policji
 134. Program profilaktyczny NOE
 135. Odwiedzili nas harcerze z drużyny Czarne Dęby
 136. 11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘT NIEPODLEGŁOŚCI
 137. KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ
 138. „Złota trąbka” – muzyczna podróż dookoła Świata
 139. Dzień Edukacji Narodowej
 140. Na rzecz młodzieży
 141. Rajd integracyjny klas pierwszych
 142. Kampania trwa
 143. Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”
 144. Pierwsze spotkanie z rodzicami
 145. Wzięliśmy udział w Nyskim Festiwalu Nauki
 146. Główna nagroda w konkursie H2O DESIGN
 147. WITAJ SZKOŁO!
 148. Odwiedziła nas grupa młodzieży z miast Friedlandzkich
 149. Kiermasz
 150. Czerwcowe spotkanie z poetami
 151. Wycieczka do Brukseli
 152. AUTOPORTRET
 153. W filmowym i kulinarnym klimacie, czyli "Budyniówa w obiektywie".
 154. 1 CZERWCA W NASZYM GIMNAZJUM
 155. Uwaga!! !Głosuj na naszych!
 156. IV Terenowy Turniej Wiedzy o Lesie
 157. Kwiaty dla Mamy
 158. Wybierz najlepszą pracę
 159. Wycieczka do Czech klas trzecich
 160. VII Wojewódzkie Naukowe Spotkania Gimnazjalistów w Korfantowie
 161. Od wrzenia do gazu – pokaz chemiczny
 162. Nagroda II Festiwalu Filmów Edukacyjnych
 163. Seminarium "Hałas w szkołach"
 164. Piknik Eurpejski
 165. Leśna edukacja
 166. Spotkania trzecioklasistów z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych
 167. Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
 168. Piknik
 169. Wyróżnienie w minikonkursie fotograficznym Young People in European Forests
 170. Dzień otwarty w Gimnazjum
 171. Festiwal projektów gimnazjalnych
 172. Telekonferencja z śląskim Bieruniem
 173. Rejonowe etapy VII Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu i Turnieju „Człowiek i jego środowisko”
 174. Dzień otwarty
 175. Egzamin gimnazjalny w nowej formule i w nowym gimnazjum
 176. Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Korfantowie
 177. Plastyczne i filmowe dzieła konkursowe „Jedz smacznie i zdrowo”
 178. O projektach gimnazjalnych w sejmie RP
 179. Dzień Ziemi w Gimnazjum
 180. Eliminacje krajowego etapu Międzynarodowego Konkursu „Młodzież w Lasach Europy” w Polsce
 181. Poeci w naszej szkole
 182. Żywność – nie marnuję i dzielę się
 183. Przedświąteczny apel
 184. Życzenia dla naszych władz
 185. III edycja Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego rozstrzygnięta
 186. Zapisy do gimnazjum
 187. WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ
 188. „Jedz smacznie i zdrowo”
 189. Seminarium warsztatowe „Przemoc zawsze boli”
 190. Wyniki wielkiego konkursu wiosennego!
 191. Spektakl „Przyszłość’
 192. Niemenomania
 193. Spotkanie z rodzicami – naszymi partnerami w edukacji i wychowaniu
 194. Lodowisko
 195. Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
 196. Bądź aktywny na wiosnę !!!
 197. XIII POWIATOWE POTYCZKI MATEMATYCZNE GIMNAZJALISTÓW
 198. KONKURS POEZJI
 199. 8 marca
 200. IIIc poddana losowej próbie
© Gimnazjum w Korfantowie