Szkolenia o narkotykach

W ramach udziału naszego gimnazjum w programie pilotażowym Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim w roku 2016/2017 – Pomyśl zanim spróbujesz, w szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli i szkolenie dla rodziców na temat:  Narkotyki i dopalacze. Jak rozpoznawać? Jak reagować?. Szkolenia przeprowadził st. sierżant Mateusz Łoziński z Komisariatu Policji w Korfantowie. Prowadzący, z wykorzystaniem edukacyjnej walizki narkotykowej oraz prezentacji multimedialnej, zaprezentował uczestnikom jak wyglądają poszczególne narkotyki oraz akcesoria, które  służą do ich zażywania. Policjant omawiając  poszczególne  środki psychoaktywne  zwracał uwagę na symptomy, które mogą świadczyć o tym, że dana osoba jest pod  ich wpływem. Niepokój rodziców i nauczycieli powinny budzić wszelkie zmiany w zachowaniu i osobowości dziecka, zmiany wyglądu i stanu zdrowia oraz zmiany nawyków.  Stąd, w opiece nad dzieckiem ważne, aby być czujnym, bacznie je obserwować  oraz uważnie słuchać tego, co mówi. Taka postawa umożliwi odczytanie sygnałów ostrzegawczych i zareagowanie w porę  na zagrożenie.

 

Elżbieta Sternik – pedagog szkolny


 

© Gimnazjum w Korfantowie