KATOWICE – wycieczka Klubu Europejskiego i Kółka Fotograficznego

 

9 czerwca członkowie klubu i kółka wraz z opiekunkami panią Yatsygą i panią Radom wybrali się na wycieczkę do Katowic. Pierwszym punktem programu były warsztaty na Uniwersytecie Śląskim z panem Michałem Kurką reporterem, montażystą i operatorem redakcji Uniwersytetu. Pan Michał przeprowadził warsztaty dziennikarskie, uczniowie mieli okazję stanąć przed prawdziwą kamerą i sprawdzić czy w przyszłości mogliby zostać dziennikarzami. Kolejnym punktem programu była wizyta w Gaming Housie – Stowarzyszeniu Sportów Ekstremalnych. W tym miejscu dowiedzieliśmy się, że ciężką i sumienną pracą można wiele osiągnąć. Należy mieć pasję, dużo czytać by być ekspertem w danej dziedzinie i uczyć się języków obcych, a szczególnie angielskiego. Poznaliśmy reżysera reklamy „Cała Polska zbiera paragony”. Pełni zapału i energii ruszyliśmy na Rynek, a następnie zrobiliśmy sobie przerwę na lunch. Po pokrzepieniu naszych ciał pan Kurka zabrał nas do Centrum Kultury, gdzie wjechaliśmy na wieżę wyciągową dawnego szybu Warszawa II, na wysokości 40m oglądaliśmy panoramę Katowic.

Dzień minął nam bardzo szybko i zadowoleni wróciliśmy do Korfantowa, pełni nadziei, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Katowice ;-)

 

 

© Gimnazjum w Korfantowie