KATOWICE – wycieczka Klubu Europejskiego i Kółka Fotograficznego

 

9 czerwca członkowie klubu i kółka wraz z opiekunkami panią Yatsygą i panią Radom wybrali się na wycieczkę do Katowic. Pierwszym punktem programu były warsztaty na Uniwersytecie Śląskim z panem Michałem Kurką reporterem, montażystą i operatorem redakcji Uniwersytetu. Pan Michał przeprowadził warsztaty dziennikarskie, uczniowie mieli okazję stanąć przed prawdziwą kamerą i sprawdzić czy w przyszłości mogliby zostać dziennikarzami. Kolejnym punktem programu była wizyta w Gaming Housie – Stowarzyszeniu Sportów Ekstremalnych. W tym miejscu dowiedzieliśmy się, że ciężką i sumienną pracą można wiele osiągnąć. Należy mieć pasję, dużo czytać by być ekspertem w danej dziedzinie i uczyć się języków obcych, a szczególnie angielskiego. Poznaliśmy reżysera reklamy „Cała Polska zbiera paragony”. Pełni zapału i energii ruszyliśmy na Rynek, a następnie zrobiliśmy sobie przerwę na lunch. Po pokrzepieniu naszych ciał pan Kurka zabrał nas do Centrum Kultury, gdzie wjechaliśmy na wieżę wyciągową dawnego szybu Warszawa II, na wysokości 40m oglądaliśmy panoramę Katowic.


Dzień minął nam bardzo szybko i zadowoleni wróciliśmy do Korfantowa, pełni nadziei, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Katowice ;-)

Czytaj więcej...

PO RAZ KOLEJNY NA FINALE KONKURSU „I KNOW I CAN” – PANI POSEŁ DANUTY JAZŁOWIECKIEJ

 


 

Grupa uczennic z klasy III b: Julia Bieruta, Marlena Krupa, Kamila Szpineta, Aleksandra Tobiasz pod opieką pani Moniki Radom wzięła udział w VI edycji konkursu pani poseł.

Zadaniem było napisanie zwrotek do wybranej piosenki, następnie odbyły się eliminacje i final w Opolu.

Niestety nie zajęłyśmy miejsca na podium, ale jesteśmy z siebie dumne, że znalazłyśmy się w 10 najlepszych z dwóch województw opolskiego i dolnośląskiego.

 

Klub Europejski na Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego

 

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku zorganizowaliśmy mały poczęstunek dla uczestników turnieju. Umilaliśmy czas mocą kawą, słodkimi ciastami i pysznymi bulkami, które podbiły podniebienia graczy.

Ponadto usłyszeliśmy rozmowy w języku francuskim i czeskim oraz sami mogliśmy się wykazać znajomością języka angielskiego i niemieckiego – to był świetny trening ;-)  

 

Czytaj więcej...

Muffiny

 

20 marca Klub Europejski zorganizował sprzedaż przedwiosennych muffinków. Gimnazjalistom bardzo spodobał się ten pomysł ponieważ muffiny rozeszły się jak świeże bułeczki.

Dziękujemy ;-)

Czytaj więcej...

Klub Europejski w Urzędzie Miejskim w Korfantowie

 

22 listopada Klub Europejski udał się na spotkanie z Panią  Agnieszką Serduni, która zajmuje stanowisko ds. integracji europejskiej i promocji. Jako Klub bardzo chcieliśmy się dowiedzieć jakie projekty unijne były i są realizowane w naszej gminie. Pani Agnieszka w jasny sposób przedstawiła jak gmina składa wniosek i gdzie. Zaskoczyła nas ilość dokumentów jakie muszą powstać by wniosek był kompletny. Bardzo dziękujemy Pani Serduni za miłe przyjęcie – wyszliśmy bogatsi o nową wiedzę .

KE

Czytaj więcej...

Trip to Opole

 


It was the 27th of September when we went to Opole. Our favourite teachers Mrs. Radom, Mrs. Yatsyga and Mrs. Sternik went with us too. First destination were  sculptures made by Marian Molenda. Our guide showed us a few churches, of course he spoke only English. Next we went to amphitheater where we played on a stage and acted funny scenes. Our guide wanted to show us Opole Venice. There are buildings above the river like in the Italy. At the end of our sightseeing our guide showed us the ramparts of Opole.

Czytaj więcej...

© Gimnazjum w Korfantowie